Aşağıdaki liste, 2017 Dünya Ekonomik Forumu tarafından yayınlanan Seyahat ve Turizm Rekabet Raporu'na dayanmaktadır. Rapor için 136 ülke incelenmiş ve analiz edilmiştir ve rapor öncelikle iki önemli faktöre dayanmaktadır: ülkelerdeki terörizm ve şiddet olayları .İşte, dünyanın en tehlikeli 20 bölgesi.

1. Kongo Demokratik Cumhuriyeti

 Kongo Demokratik Cumhuriyeti

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ne giderseniz, helikopterler ve silahlı kuvvetler de dahil olmak üzere çeşitli zırhlı araçlarla karşılaşmanız muhtemeldir. Ülkenin silahlı ordusu ülkenin her tarafında düzenli olarak devriye gönderir. Ülke, çok sayıda silahlı eşkıya bulunduğu için ünlü.

2. Thailand

Thailand

Tayland'daki tüm yerlerde güvenli sayılmamaktadır. Yala, Pattani, Narathiwat ve Songkhla'nın ülkenin en tehlikeli yerleri olarak görülüyor. Söz konusu alanlarda geçen on yılda 6500'den fazla ölüm bildirilmiştir. Aslında, bölgelerde yürürlükte olan bir sıkıyönetim yasası vardır.

- Sponsorlu -

3. Jamaika

Jamaika

Jamaika'ya bir gezi planlamadan önce iki kez düşünmelisiniz. Ülke genellikle şiddetle uğraşmaktadır. Şiddet olayı ve çekim olayları ülkede düzenli olarak gerçekleşmekte ve şidetli faaliyetler genellikle Kingston ve Montego Körfezi gibi alanlarda yoğunlaşmaktadır. Lüks tatil bölgelerinde yaşayan konuklar bile ülkenin güvenliğini garanti altına almazlar.

4. Güney Afrika

Güney Afrika

Güney Afrika listeye sürpriz bir şekilde dahil olabilir, ancak istatistikler sadece yalan söylemez. Ülkedeki suç oranı yendişe verici bir hızda artmaktadır. Aslında birçok yasalara uyan vatandaşlar kendilerini korumak için güvenlik güçlerini bile işe alıyorlar. Ve kırsal yerleşim yerlerinde tecavüz ve cinayet oldukça yaygındır.

5. Guatemala

Guatemala

Guatemala, Meksika ile sınırı paylaşıyor ve bu bölge uyuşturucu ve yabancı kaçakçılığı gibi şiddet ve tehlikeli aktiviteler baş gösteriyor. İşte size bir gerçek! Geçtiğimiz yıl Guatemala, Latin Amerika ve Karayipler'de beşinci derece cinayet oranı gerçekleştirdi. Ülkede en çok meydana gelen suçlar arasında silahlı soygun, araba hırsızlığı ve hırsızlık vb.

6. Çad

Çad

ISIS, El-Kaide ve Boko Haram gibi terörist güçlerin belirli bir ülkede faaliyet gösterdiği zaman, en azından ülkenin tehlikeli olduğu söylenebilir. Sözü edilen aşırılık yanlısı gruplar daha önce hem sivilleri hem de güvenlik güçlerini hedef alan saldırıları gerçekleştirdiler. Yabancılar bile ülkede tamamen güvende değiller. Çad, Libya ve Sudan ile bir sınır paylaşıyor ve bölgedeki sayısız mayın tarlaları nedeniyle bu yerlere geçmek de tehlikeli

7. Bangladeş

Bangladeş

Bangladeş, geçmiş on yılda giderek artan miktarda terörist saldırı gerçekleştirdi. Terörizm tehdidine ek olarak, ülke ayrıca sel, tropik siklonlar ve depremler de dahil olmak üzere çeşitli doğal felaketlere eğilimli.

8. Mali

Mali

Mali başkenti Bamako sık sık terörist saldırılara maruz kalıyor. Ve saldırılar büyük ölçüde restoranlar ve oteller de dahil olmak üzere turizm endüstrisine yönelik. Kasım 2015'te bir terörist grup Bamako'daki Radisson Hotel'de birkaç kişiyi rehin aldı ve öldürdü.

9. Lübnan

Lübnan

Lübnan, aşırılık yanlısı grupların ülkedeki yaygınlığından büyük oranda zarar gördü. Böylelikle, ülkede bombalamalar ve diğer terör saldırıları sık görülür. Küçük anlaşmazlıklar ve protesto gösterileri de ülkede şiddet olaylarına çokça oluyor.  

10. Filipinler

Filipinler

Ülke son zamanlarda Manila'daki bir Casino'da meydana gelen bir cinayet olayı nedeniyle manşetlerde bulundu. Bunun yanı sıra, ülke ayrıca kaçırma vakaları nedeniyle de kötü bir performans gösteriyor ve kaçırma vakalarının büyük bir kısmı yabancılar kaçırılmasını içeriyor. Sulu Takımadaları ve güney Sulu Denizi öncelikli olarak ülkedeki tehlike bölgeleridir.

11. Ukrayna

Ukrayna

Ukrayna'daki Donetsk Oblast, Kırım ve Luhansk bölgelerinde, Rus destekli silahlı ayrılıkçılar ile Ukrayna silahlı kuvvetleri arasındaki çatışmalar oldukça fazla. Siviller savaşmaya devam ediyorlar. Bu nedenle, Ukrayna'yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bahsedilen yerlerden her ne pahasına kaçınılmalıdır.

12. Honduras

Honduras

Honduras ülkesinin dünyanın en yüksek cinayet oranından birine sahip . Özellikle Gracias a Dios bölümü, ülkenin en tehlikeli yeri olarak görülüyor ve düzenli olarak suç ve uyuşturucu kaçakçılığı ile uğraşıyorlar. Daha da kötüsü, bu bölgenin polis veya askeri personelin azlığı , mücadelenin etkisiz kalmasına neden oluyor.

13. Kenya

Kenya

Nairobi şehri nispeten güvende olmasına rağmen, en azından söylemek gerekirse, başkentin dışındaki bölgeler tehlikelidir. Terörist saldırılar başkentin dışında sıklıkla görülür. Ve, ülkedeki saldırıların ortak biçimlerinin bazıları silahlı saldırılar, el bombaları ve bıçaklama vb. Içerir. Dolayısıyla, Kenya'yı ziyaret etmek istediğiniz ülkeler listesinden çıkarmak isteyebilirsiniz.

14. Mısır

Mısır

Son yıllarda Mısır, Işid ve aşırılık yanlısı grupların etkisinin arttığına tanık oldu. Turist merkezleri bile, saldırılarını çeşitli ulaşım yollarına  saldıran  teröristler yüzünden ulaşım çok kötü.

15. Venezüella

Venezüella

Venezuela ülkesi, ilaç, gıda, su ve elektrik gibi temel malzemelerin eksikliği nedeniyle sosyal huzursuzluğun yaşandığı ülke. Dolayısıyla, ülkede dünyadaki en yüksek suç oranları bulunmaktadır. Ülkede sıkça görülen suçlardan bazıları cinayet, soygun, adam kaçırma ve araba hırsızlığı vb.

16. Nijerya

Nijerya

Nijerya ülkesi, İslam Devleti Batı Afrika ve Boko Haram gibi şiddetli aşırılık yanlısı grupların varlığı yüzünden rahatsız. Bu aşırıcı gruplar öncelikle okullar, restoranlar, oteller, kiliseler ve eğlence mekanları gibi nüfuslu alanları hedef almaktadır. Bu nedenle, ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorsanız, yoğun nüfuslu alanlardan uzak durmanız en iyisidir.

17. Pakistan

Pakistan

Pakistan hükümeti, konuşma özgürlüğünü büyük ölçüde sınırlıyor. Buna ek olarak, pek çok yabancının ülke çapında çeşitli yerlerde ziyareti yasaklandı. Pakistan, yıllardır siyasi istikrarsızlık ve dini çatışmalarla uğraşıyor.

18. El Salvador

 El Salvador

El Salvador, dünyanın en yüksek cinayet yaşanan ülkelerden biri ve ülkenin birçok çete ününü bu sayede kazandı. Bu nedenle, ülkedeki çete şiddeti ülkede en yüksek seviyededir ve bu çeteler gasp, silah kaçakçılığı ve uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili her şeyi ele alıyor.

19. Yemen

Yemen

Yemen ülkesinde çok sayıda asi ve aşırı dinci  grup varlığı var. Ülkedeki düzenli hava saldırısı ve mayın varlığı, yetkililerin gıda, su ve tıbbi malzeme gibi temel ihtiyaçları vatandaşlara sunması oldukça zor.

20. Columbia

 Columbia

Columbia, bir zamanlar olduğu kadar tehlikeli olmasa da, ülke hala yabancı gezginler için yeterli güvenlikte değildir. Ülke hala kaçırma, uyuşturucu temini ve soygun gibi suçları düzenli olarak işleyen silahlı çeteler BACRIM ile doludur. Ülkenin başkenti Bogota'daki bomba ve patlamalar da düzenliolarak yaşanıyor.

21.

 

Kaynak: http://mystylemile.com/top-20-most-dangerous-countries-of-the-world/20/

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları