Nokia 6.1 harika bir telefon sadece Moto G6 daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

 Alphr.com

Samsung ve Apple'ın her sene amiral gemisi telefonlarının bitimine bir sayı eklemesinin bir sebebi var ve Nokia dizisinin mevcut karışıklığıunsurunu izah ediyor. 

Geçtiğimiz sene Finlandiyalı yapımcı, 3, 5 ve 6 olarak isimlendirilen bir Nokia desenleri yayınladı. 

Şimdi Nokia 6'yı 2018 içersinde yenilediler, buna ne diyorlar? Yeni Nokia 6? Carphone Warehouse olarak Nokia 6 2018 ile gitmeye hüküm verdi? Bu kutuya Nokia 6.1, sona ermiş makaleden ziyade devam eden yamalı bir çalışma gibi gelmesini sağlıyor.

Ne demeye hüküm verirseniz, Yeni Nokia 6.1 2018 (eğer onları yenemezseniz, hepsine katılabilirsiniz), Finli kıyafetlerden defa iyi bir çabadır. 

Moto G6’nın bunu yenmesi şanssız bişi.

- Sponsorlu -

 alphr.com

2018 Nokia 6 incelemesi: Tasarım

Çok  benzer görüntülü telefonların dünyasında, Nokia 6'nın 2018 remiksinin öne çıkması kafi oluyor ve mutlaka 250 Dolar'nin altında bir telefon içersinde defa yakışıklı gözüküyor. 

Tek bir alüminyum gövdeden üretilmiştir ve pırıl pırıl bakır ya da gümüş süslemeyle süslenmiş, dayanıklı görüntülü donuk kara boya ile donatılmıştır. 

Bu, göze çarpmayan bir şekilde bir bakıcı.

Ve, ananesel 16: 9 en boy seviyesi ekranına sadık kalmakla beraber, Nokia 18: 9 modayı takip etmekten ziyade, telefonların giderek çoğalanehemmiyetli tel zımbalarını da koruyor: Hem 3,5 mm'lik kulaklık jakınahatta genişletilebilir bir depolama alanına sahip. 

32GB'a kadar birleşik 32GB istersiniz.

Kameranın derhal arkasındaki ufak, yuvarlak bir parmak izi okuyucu. 

Ekranın bütün ön tarafını kapsamadığı göz önünde bulundurulduğunda,şahsi olarak bunu ön tasarıda tutuyorum, fakat bunun şahsi tercihleremakul olduğunu kabul etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Suya karşı herhangi bir dayanıklılık elde edemezsiniz, fakat hepsi de, bu, 250 £ 'nın altında satış inşa etmek içersinde yarışta net bir köşenin kesilmediği güzel bir araya getirilmiş bir el cihazıdır.

2018 Nokia 6 review: Screen

 2018 Nokia 6 review: Screen

Yukarıda belirtildiği gibi, yeni Nokia 6, Moto G6 ya da Honor 9 Lite gibi bir uçtan uca 18: 9 ekrana sahip değildir. 

Bunun adına, bu külüstür bir okul 16: 9 sorunu. 

Boyutu 5.5 inç, külüstür IPS teknolojisini kullanır ve görüntü kalitesitahminen 403 piksel / inçlik bir görüntü kalitesi gerçekleştiren 1,920 x 1,080'dir.

Bazıları bunu hayal kırıklığı olarak görecekler, fakat bu fiyattaki bir telefon içersinde ekran parlaklıktan farklı bişi değildir. 

Ekran sRGB renk gamının% 93,9'unu kaplıyor ve renk doğruluğu harbiden deha iyi.

 alphr.com

Başka bir yerde, 1,242: 1'lik karşıtlık seviyesi tümşeyleri dayanıklı ve 454cd / m2'lik maksimum parlaklık ile korur, anormal derecede parlak ışığa maruz kalmazsanız onu okumada herhangi bir mesele yaşamanızlazım olur - bu halde telefonunuzu okumayı bırakın ve güneşin tadınıçıkarın!

O vakit iyi bir performans. 

Hayır, Samsung Galaxy S9'un mükemmelliğini elde edemezsiniz, fakatbir S9'un maliyeti içersinde üç adet Nokia 6 satın alabilirsiniz, bu sebepten oldukça kritik olmak zahmetlidir.

2018 Nokia 6 incelemesi: Performans

Yeni Nokia 6'ya güç vermek Qualcomm Snapdragon 630 işlemcidir - geçen yılın versiyonundan bir adım ancak son teknoloji ürünü bir çip. 3GB RAM ve 32GB dahili depolama ile desteklenen Nokia 6, en heyecan verici telefon değil, ancak yine de rakiplerine yakın bir performans sergiliyor.

alphr.com

Vurgu, “dar” olmalıydı. 

Bu, fazlası insanın eş zamanlı iki el cihazı kullansalar dahi hiçbir zamanfark etmeyecekleri bir sersemletme kazanımıdır. 

Yine de, bir hâsılat bir kazançtır ve Samsung Galaxy A5'in Moto G6, Honor 7X, Honor 9 Lite ve 2017 sürümlerinden henüz iyi olduğunu not etmek ehemmiyetlidir.

Biraz henüz inandırıcı olması, grafiksel performansta bulunduğuiçersinde, oyun konsolunuzu derhal değiştirmeye devam etmese de.

 alphr.com

Bu, Honor 7X'in çerçevesinin iki katı ve A5'e eşdeğer performansıntahminen iki katı seviyesinde. 

Ancak yeniden de, saniyede 15 karelik bir zirveye bakıyoruz. 

Kullandığımız GFXBench testi kesif, fakat yeniden de, son olarak oyunları burada tam ayrıntıda alamayacaksınız.

Yeni Nokia 6’nın 3,000mAh bataryası, batarya ömrünü uzatıyor, fakat evile ilgili yazmak içersinde bişi yok (akıllı telefon dayanıklılığı ile ilgilimektup yazan şahıs siz olsanız bile). 

Ekran parlaklığı 170cd / m2'de tutulduğu video görünümlü testimizde, kapatılmadan evvel 12 saat 14 dakika sürdü. 

Rakiplerinin çoğundan henüz iyidir ve ferah bir şekilde ılımlı kullanımın bir gün devam etmesi lazım olur.

 alphr.com

Pil ömrü çok önemliyse, bir tane bulabilirseniz Samsung veya Lenovo P2'ye bakın.

2018 Nokia 6 inceleme: Kamera

Bu incelemenin tamamında bulunan resimlerden fark ettiğiniz gibi, yeni Nokia 6'nın arka yüzünde tek bir objektif var: Zeiss markalı 16 megapiksellik bir f / 2.0, faz algılamalı otofokus ve çift LED ışık.

Telefonun 230 sterline ulaştığını düşündüğünüzde, burada defa yetki sahibi bir kameraya bakıyorsunuz. 

Dışarısı iyi aydınlatılmış ortamlarda, görüntü ayrıntılarıyla, doğru renklerle ve balanslı pozlama ile görüntüleri yakalayabilir.

AYRICA BAKINIZ: Motorola Moto G6 incelemesi

 alphr.com

Ne yazık ki, yanlızca Moto G6'daki kamera kadar iyi değil. 

Düşük ışık performansı - düşük düzey akıllı telefonların Aşil Topuğu - grenli bir hayal kırıklığıdır, HDR performansı da epey zayıftır.

Bununla beraber, bilhassa de hareket etmeyen olmaktan ziyade hareketi yakalamak dilerseniz, pozitifler bulunmaktadır. 

Yeni Nokia 6, 30fps'de 4K video çekebiliyor - bu bişi Moto G6 ve bumaliyet aralığındaki başka fazlası telefon, bunu yapamıyor. 

Kare sürati da oldukça çarpıcı gözüküyor, bu da Sony'nin en ehemmiyetliXZ2 telefonlarında son günlerde 4K ile karşılaştığımız sorunları öneme aldığınızda ilave olarak çarpıcı.

Öne bakan kamera, metaforik kılıfını da kandırıyor: Nokia’nın “bothie” özelliği. 

Bu, hem 5 megapiksellik ön bakan hatta arka kameradan gelen görüntüleri eş zamanlı kaydedebilmenizi sağlar. 

Bunu sebep yapmaya gereksiniminiz olduğunu merak ediyorsanız, büyük ihtimalle size yönelik değildir, fakat YouTube reaksiyon videolarından bir servet kazanma ile ilgili hayal kurarsanız kullanımı kolay gerçekleşir.

 alphr.com

2018 Nokia 6 incelemesi: Sonuç

Nokia 6,, para olarak defa iyi bir telefon. Şık gözüküyor, rakiplerine benzer bir oranda performans işaret ediyor ve paranız içersinde oldukça iyi bir ekran sunuyor.Sorun, Moto G6'nın anahtar alanlarda onu yönetmeyi başarmasıdır:henüz iyi gözüküyor, 18: 9 uçtan uca ekran ve üstün bir kameraya sahip. Ayrıca 10 £ henüz ucuza geliyor. Ekranın henüz zayıf olduğunu, pilin daha düşükve performansının biraz henüz aheste olduğunu unutmamalısınız - Moto G6  daha iyi bir tercihtir.

Kaynak:http://www.alphr.com/nokia/1009322/2018-new-nokia-6-review

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları