Bir önceki yılın harika şeylerini özetleme zamanı geldi - ve Oscar adaylığına layık filmleri seçmeyi de içeriyor. 2018 yılında birçok harika film yayınlandı, ancak yalnızca birkaçı izleyiciler ve eleştirmenler tarafından iyi karşılandı. Şimdi hangi filmlerin, imrenilen altın heykeli kazanma şansının en iyi olduğunu bir araya getirelim.

1. Vox Lux

1. Vox Lux http://alpnyc.com/

Bu filmin ana kahramanı, birçok psikolojik travmadan muzdarip dünyaca ünlü bir şarkıcı. Celeste bir kız öğrenci iken, okul çekiminden zar zor hayatta kaldı. 21. yüzyılda el ele giden pop-kültür ve şiddet hakkında zamana duyarlı bir film. Natalie Portman lider ve oyunculuk kesinlikle bir Oscar'ı hak ediyor. Destekleyici oyuncu büyük Jude Law.

 • IMDb derecesi - 6.3

2. Ben Is Back

2. Ben Is Back https://www.friedkin.com/entertainment/30WEST

Ben gerçek bir baş belasıdır. Noel arifesinde, bir rehabilitasyon merkezinden kaçar ve hilelerinden oldukça bıkmış sevgi dolu annesine geri döner. Oğlunu kollarıyla geniş bir şekilde açıyor, ama yakında Ben'in değişmediğini ve ondan bela dışında beklenebilecek bir şey olmadığını anlıyor. Bu güçlü kadın oğlunu kurtarmak için ne kadar ileri gitmeli? Julia Roberts ve Lucas Hedges birlikte büyük bir seyirci zararı veriyor.

 • IMDb derecesi - 6.8

3. Sekizinci Sınıf

3. Sekizinci Sınıf https://a24films.com/

Bu dürüst ve modern film, 8. sınıftaki bir kız öğrenci olan Kayla'nın yeni gelen hikayesini anlatıyor. Bu içe dönük genç kız, korkuları ve güvensizlikleriyle yüzleşmek için özgüven ve öz sevgi ile ilgili bir video blog başlatıyor. Tabii ki, yaşamının bu zor aşamasını yenmek için çok katlanmak zorunda. Bu filmin Oscar'a “En İyi Orjinal Senaryo” olarak gösterilme şansı çok yüksek.

 • IMDb derecesi - 7.5

4. Destroyer

4. Destroyer https://www.friedkin.com/entertainment/30WEST

Erin, gizli bir polisti. Zor bir görevdeyken, meslektaşı ile âşık olur, fakat kısa sürede görev başarısız olur ve trajedi ile biter. Erin intikam alma gücünü bulur ve bir şey onu durduramaz. Bu kısım için, Nicole Kidman görünüşünü tanınmayacak kadar değiştirdi. Bu yüzden bu yıl “En İyi Kadın Oyuncu” için aday gösterileceğinden kuşku yok.

 • IMDb derecesi - 6.7

5. Beautiful Boy

5. Beautiful Boy https://studios.amazon.com/

David (Steve Carell tarafından oynanan) sevgili oğlunun (Timothée Chalamet) neden hoş, zeki bir çocuktan umutsuz bir uyuşturucu bağımlısına dönüştüğünü anlayamıyor. Çocuk, hiç para sıkıntısı çekmeyen, sevgi dolu bir ailede büyüdü ve okulda her zaman iyi performans gösterdi. Ebeveynler, oğullarının yanlış yolu seçmelerine neden olan neyi özledi? Hem Carell hem de Chalamet'in mükemmel bir oyunculuk için Oscar'a aday gösterilmeleri için iyi bir şans var.

 • IMDb derecesi - 7.3

6. Can You Ever Forgive Me?

6. Can You Ever Forgive Me? http://www.archergray.com/

Melissa McCarthy'nin başrol oynadığı bu komedi-drama gerçek olaylara dayanıyor ve finansal sorunlarının çözümü için ünlülerden mektuplar çıkarmak zorunda olan bir yazarın hikayesini anlatıyor. Bu film canlı diyalogu, ilginç hikayesi ve parlak karakterleri - özellikle komedilerde görmeye alıştığımız McCarthy'nin oynadığı ana karakter sayesinde güzel. Birçok eleştirmen, aktrisin bu kısım için Oscar kazanacağını iddia ediyor ve biz de hak edileceğini düşünüyoruz.

 • IMDb derecesi - 7.6

7. The Mule

7. The Mule http://bronstudios.com/about-bron/

Earl, 88 yaşında, karısı ve çocukları ile iflasın eşiğindeki küçük işiyle ilgilenmiyor. Kargoyu bir yerden bir yere taşımak için “katır” olarak bir iş teklif etti. Yakında, Earl uyuşturucu taşıdığını anladı. Polis, bu yalnız yaşlı adamın davranışının arkasında yanlış bir şey olduğundan şüpheleniyor. Bu, Clint Eastwood'un bu filmin başrol oyuncusu ve yönetmeni olarak rol aldığı harika bir çalışma. Bu film için birkaç Oscar adayı bekleyebiliriz.

 • IMDb derecesi - 7.2

8. If Beale Street Could Talk

8. If Beale Street Could Talk http://annapurna.pictures/

Bu film nişanlısı ile çocuk bekleyen genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Ancak mutlulukları tehdit altındadır, çünkü genç adam tecavüzle suçlanmaktadır. Ana kahraman olan Tish, sevgilisinin suçlu olduğuna inanmıyor ve masum olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Bu, filmin eski yönetmeni Moonlighttarafından yaratılan ırkçılık hakkında ilginç bir drama .

 • IMDb derecesi - 7.6

9. The Miseducation of Cameron Post

9. The Miseducation of Cameron Post http://b-side.net/

Genç bir kız çocuğu olan Cameron, kadın sınıf arkadaşlarıyla ilişki içinde olduğunu öğrenince muhafazakar teyzesi ve amcası tarafından bir eşcinsel dönüşüm terapi merkezine zorlanmaktadır. Bu, kendini kabullenme sürecini gösteren sıradışı, yumuşak ve derin bir film. “En İyi Uyarlanmış Senaryo” kategorisinde aday gösterilmeyi hak ediyor.

 • IMDb derecesi - 6.7

10. Widows (Dullar)

10. Widows (Dullar) https://www.channel4.com/channel/film4

4 mutlu evli kadın gece boyunca dul olur: kocaları soygun girişimi sırasında ölür. Şimdi, kadınların eşlerinin davranışları için sorumluluk almaları gerekiyor. Eşlerini kimlerin kurduğunu ve işi kendileri bitirdiklerini bulmaları gerekir. Feminizm ilkelerine uygun olarak yaratılan bu suç drama yıldızları Viola Davis, Michelle Rodriguez ve Elizabeth Debicki. “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Kadın Oyuncu” olarak aday gösterilebilir.

 • IMDb derecesi - 7.4

11. Romanlar

11. Romanlar https://www.imdb.com/search/title?companies=co0164586

Bu, büyük bir Meksikalı ailenin hayatı hakkında, siyah beyaz bir film. Öykü, hayatı önemli tarihsel olayların fonunda gösterilen ailenin hizmetçisi tarafından anlatılıyor. Filmin “En İyi Yönetmen” için aday gösterilmesi bekleniyor.

 • IMDb derecesi - 8.2

12. First Reformed

12. First Reformed http://www.arclightfilms.com/

Saygıdeğer Ernst Toller hayatında karanlık bir dönemden geçiyor: boşandı karısı ve oğlu Irak'ta öldü. Toller, cemaatçisi kocasıyla konuşmasını istediğinde daha da fazla deneme alıyor. Konuşmasından sonra, adam Toller'den suçluluk duygusuyla ayrılarak intihar etti. Bu, Ethan Hawke ve Amanda Seyfried'in oynadığı güçlü bir drama.

 • IMDb derecesi - 7.1

Bu filmlerden herhangi birini gördünüz mü? Oscar'a hangi filmi aday gösterirdiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları