Bu günlerde akıllı telefonlarla çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Birkaç yıl önce imkansız olan şey artık mümkün oldu.
Nestfun, şaşırtıcı bir bonusla mükemmel fotoğraflar elde etmek için kompozisyon, ışık veya telefonunuzdaki teknik ayarlarla ilgili birkaç numara göstermek istiyor.

1. Makro lens

1. Makro lens

Bir makro lens, çok küçük nesnelerin ince detaylarla fotoğrafını çekmenizi sağlar. Kendi makro lensinizi yapmak için bir damla su kullanın.

2. DIY fotoğraf makinesi sabitleyici

2. DIY fotoğraf makinesi sabitleyici

Fotoğraf makinesi dengeleyici olarak alkolsüz bir içecek şişesi kullanın. Cep telefonunu bir şişe etrafında tutmak için lastik bir bant kullanın.

- Sponsorlu -

3. Half-dog / half-human

3. Half-dog / half-human

Bir köpek, bir kedi veya istediğiniz herhangi bir şeyin fotoğrafını çekin ve ardından ilk resimle kendinizden başka bir fotoğraf çekin.

4. Çok renkli filtre

4. Çok renkli filtre

Fotoğraf makinesini net bantla kapatın ve bandı işaretleyicilerle boyayın. Mavi ve kırmızı kullandık, ancak seçtiğiniz herhangi bir rengi kullanabilirsiniz.

5. Yukarıdan fotoğraf çekme

5. Yukarıdan fotoğraf çekme

Yukarıdan mükemmel fotoğraf elde etmek için telefonunuzu bantla tutturun.

6. İğne ve kartvizit

6. İğne ve kartvizit

Bir kartvizite küçük bir delik açın ve yumuşak hassas fotoğraflar elde etmek için fotoğraf makinesinin önüne yerleştirin.

7. Plaket veya kağıt

7. Plaket veya kağıt

Keskin bir açıyla veya köşeden fotoğraf çekmek için duvara bir yer işareti veya bir parça kağıt (beyaz veya renkli) takın.

8. DIY ışık kutusu

8. DIY ışık kutusu

Eğer tüm ihtiyaç bir kutu, ince kumaş, beyaz kağıt ve ışıkları bir çift olduğunu. Sonuç o kadar profesyonel ki kimse bu kurulum için yalnızca birkaç dolar ödediğinize inanmayacak.

9. Üçüncü kuralı

9. Üçüncü kuralı

Resminizi yatay olarak veya dikey olarak üçte ikiye bölün ve ilgilendiren konuyu bu çizgilerden veya kavşaklardan birine yerleştirmeye çalışın. Onları üçte ikisinin kesiştiği yere koyarsanız daha da iyi olur.

10. Diyagonaller

10. Diyagonaller

Çapraz çizgiler hareket ve kuvvet hissi sağlar ve izleyiciyi görüntüye çekebilecek güçlü bir perspektif ve derinlik izlenimi yaratmaya yardımcı olur.

11. Teknik ayarlar

11. Teknik ayarlar

ISO ve obtüratör hızı, görüntünüzün parlaklığını ve koyuluğu etkiler.

ISO, ışık hassasiyetini ölçer. Sayı ne kadar düşük olursa, kameranız o kadar az hassas olur. Temelde bir ışık amplifikatörü görevi görür ve karanlık ortamlarda çekim yapma şansını artırır.

Yeterli doğal ışık olmadığında veya aşırı pozlamalı resimleri istemediğinizde bu ayarlarla oynayabilirsiniz.

İstediğinizi elde etmek için biraz pratik yapmanız gerekebilir çünkü en iyi uygulamaların bile sınırlamaları vardır.

12. Odaklan

12. Odaklan

Akıllı telefonun kamerasında otomatik odaklanma bu gün çok iyi, ancak odaklamanın manuel olarak ayarlanması resmin ana özelliğini tamamen değiştirebilir. Bazı durumlarda fotoğrafınızla birlikte sunmak istediğiniz şey üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz.

13. Beyaz dengesi kontrolü

13. Beyaz dengesi kontrolü

Beyaz dengesi kontrolü renkleri yönetmenizi ve daha fazla seçenek elde etmenizi sağlar. Doğal ışığın etkisini tehlikeye atarak, doğal görünen bir şey yapabilirsiniz. Veya bir şeylerin tamamen doğal olmayan görünmesini sağlayabilir ve tamamen farklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

14. Renkli filtreler

14. Renkli filtreler

Renkli filtreleri kullanmak, fotoğrafın gerçeküstü görünmesini sağlayabilir. Çarpıcı sonuçlar almak için fotoğraf makinesinin önüne film veya plastik koyabilirsiniz.

15. Flaştan kaçının

15. Flaştan kaçının

Flaş ayarından gelen ışık, istenmeyen bir yansıma izi bırakabilir. Flaş kullanmak yerine kameranızın ISO ve obtüratör hızı ayarlarını yapın. Ayrıca bir el fenerinin doğrudan ışığını da kullanabilirsiniz. Her zaman mükemmel bir etki vermez, ancak denemeye değer.

16.Yakınlaştırmayı unutun

16.Yakınlaştırmayı unutun

Profesyonel fotoğrafçılar, ayaklarınızın fotoğraf için en iyi zum olduğunu söylüyorlar. Başka bir deyişle, iyi fotoğraflara sahip olmak istiyorsanız zum yapmayın, ancak konuyla yakınlaşın. Elbette, eğer mümkünse.

17. Fotoğrafları kırpın

17. Fotoğrafları kırpın

Kırpma, bir fotoğrafın tüm izlenimini önemli ölçüde değiştirebilir.

Bonus: Telefonunuzu bir hologram projektörüne çevirin

Bonus: Telefonunuzu bir hologram projektörüne çevirin

Telefonunuzu bir hologram projektörü çevirmek için . İhtiyacınız olan tek şey bir plastik CD kapağı, keskin bir bıçak, kaset ve biraz sabır. İyi eğlenceler!

Fotoğrafların serin ve profesyonel görünmesi için pek çok yol vardır. Bazıları basit; Bazıları çok gelişmiş. Bir akıllı telefon ile olağanüstü fotoğraflar çektiğiniz için kendi özel numaralarınız olduğundan eminiz. Yorumlarınızda sizinkini paylaşın. Ve bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutma!

AYRICA BAKINIZ: Yara İzlerini Sanat eserlerine dönüştüren 28 Yaratıcı Dövme

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/14-tricks-to-make-your-smartphone-pictures-look-like-professional-ones-417610/

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları