Almanya'ya ilk kez geldiğinizde, “ Wow! Bu harika! ”Bizim makalemiz gezi ile ilgili değil, bunun yerine insanların hayatlarını daha rahat hale getiren günlük şeyler. Bütün makaleyi sonuna kadar okuduysanız, bu ülkeyi ziyaret etmeyi planlamanız için hazır olacaksınız.

Otopark

Otopark

Kadın park yerleri. Kural olarak, bu partiler diğer alanlara göre daha elverişli bölgelerdedir ve bu, şövalyeyle ilgili değildir. Bu, Almanların yeraltı otoparklarında oldukça yaygın olan kadınlara olası saldırıları nasıl önledikleridir. Kadınlar için park yerleri, bir tehdit durumunda kadınlara yardımcı olmak için park çıkışlarına daha yakın konumdadır.

Bisikletçiler

Bisikletçiler

Almanya  bisikletçiler ülkesidir . Her yerdeler. Almanya’daki bütün insanların% 96’sı bisiklete sahiptir. Bu yüzden bir arabadan çıkmadan önce, bisikletçiler geçmediğinden emin olmalısın.

Ayrıca bisiklet yollarında yürümeyin . Aksi halde, bisikletçiler size güvenir.

Süpermarket

Süpermarket

Şaşırtıcı olabilecek ilk şey, tüm fiyatların 1 kilogram, 100 g ve 1 litre için de belirtilmesidir. Bir ürünün maliyetini “birincil” fiyatın hemen altında 1 kg (100 g veya 1 litre) başına bulabilirsiniz. Bu, müşterilerin bir ürünü en uygun fiyatla karşılaştırıp karşılaştırmasını sağlar.

Bir şişe su aldığınızda, fiyat etiketine dikkat edin: şişenin kendisinin fiyatı suyun fiyatından ayrıdır . Bu şişeyi süpermarkete iade edersen paranı geri alacaksın.

Şişenin ücretini makbuzunuzda bulmaya hazır olun (ayrıca).

Kural olarak, tüm dükkanlar 8 de kapanır ve bazı alışveriş merkezleri bile 7 de kapatın. Tüm mağazaların saatlerini düzenleyen özel bir yasa var. Gününüzü planlarken bunu aklınızda bulundurun.

Köpekler

Köpekler

Almanya'da her yerde köpekleri olan insanları göreceksiniz : metroda, kafelerde, parklarda ve meydanlarda.

Ayrıca tüm sokaklarda, tüm ilçelerde köpek çöp poşetleri bulacaksınız . Kullanılmış poşetler, elinizle dokunmanız gerekmeyen özel kutulara atılabilir.

tuvaletler

tuvaletler

Çeşitli olaylar sırasında, bu tip pisuarlar monte edilir. Ücretsizdirler, bu nedenle özel bir ödeme için ödemek zorunda olduğunuz 0,75 € tasarruf edin. Ne yazık ki, sadece erkekler içindir.

İşte ebeveynler için iyi bir “araç”: sıradan bebek bezleri, ücretsiz çocuk bezi ile dolu. Bu tablolar neredeyse tüm umumi tuvaletlerdedir.

Almanya'nın tuvalet tabelaları ve süslemeler genellikle Instagram ve Facebook'ta gezginler tarafından yayınlanmaktadır.

Bazen tuvaletler gerçek başyapıtlar haline gelir.

kırmızı kart

kırmızı kart

Arschkarte (“arsch”, “ass”, “karte”, “card”) “ass card” olarak çevrilebilir. Bu ifade, tüm TV'lerin siyah ve beyaz olduğu zaman ortaya çıktı. Yanlış anlamadan kaçınmak için hakemler ceza kartlarını farklı ceplere koydular . Sarı kartını göğüs cebine, kırmızının ise şortlarının arkasına yerleştirdiler, böylece insanlar kartın rengini çektiği cebe göre anlayacaklardı.

Bugün bile, Almanların “Arschkarte gezogen” ibaresi vardır ki bu “kırmızı veya eşek kart çekme” anlamına gelir. Bu ifade hoş olmayan bir şey olduğunda kullanılır.

Saunalar

Saunalar

Almanya'da erkekler ve kadınlar birlikte saunaya giderler ve genellikle mayo giymezler. Havlular sadece hijyen amaçlı kullanılır: oturmak. Bu arada, ortak oda değiştirme odaları da yaygındır.

Alman mizahı

Alman mizahı

İnsanlar bir Alman kahkaha yapmak oldukça zor olduğunu söylüyorlar.

Bonus

Bonus

En ünlü bira festivallerinden biri olan Oktoberfest , aynı zamanda tüm dünyadaki en büyük halk etkinliği . Birçok kişi aslında Eylül ayında başladığını bilmiyor, bu yüzden düşündüğünüzden daha erken ziyaret edebilirsiniz.

Yolculuğunuzu daha iyi planlamak için resmi web sitesini ziyaret edin ve düzenlenecek tarihleri ​​öğrenin.

Hiç Almanya'ya gittin mi? Sizi en çok etkileyen şey nedir? Yorumlarda bizimle paylaşın!


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları