Avustralya'da yaşayan pek çok farklı tür var: sevimli kangurlardan gerçek hayatta kimsenin görmek istemeyeceği gerçekten korkunç hayvanlara kadar. Bazıları deniz korku filmindeki ana karakterler gibi görünüyorlar.

1. Grimpoteuthis

1. Grimpoteuthis

Derin su ahtapotları ortalama olarak yaklaşık 8 inç uzunluğundadır. Ancak, istisnaları vardır: En büyük tek uzunluğunda 70 inç ve 16 kiloydu.

2. Gevrek yıldız

2. Gevrek yıldız

Sakin ol, bu kırılgan yıldız insanlar için tehlikeli değil, ama bazı pozlarda korku filmlerinden bir yüz yengeç gibi görünüyor. Bazı yıldızlar büyük dokunaçlara sahipler ve daha çokları sahipler.

3. deniz örümcek

3. deniz örümcek

Örümceklerden korkanlar suda veya karada rahatlayamazlar. Bilim adamları , hem kıyıya yakın hem de derin sularda yaşayan 1000'den fazla çeşitte deniz örümceklerini bilirler .

4. meçhul balık

4. meçhul balık

Bu korkutucu balıkların yüzü yoktur,  ağız ve burun delikleri yoktur. Ama o  yine de gözleri gerekmez denizde çok derin yaşar. Bu arada, bu balık en son 1873'te yakalandı.

5. Anthozoa

5. Anthozoa

Gerçekten korkutucu görünmüyor, ama tehlikeli olabilir. Anthozoa dikkatsiz bir dalgıçı sokabilir.

6. Deepsea lizardfish

6. Deepsea lizardfish

Bu balıkların keskin  dişleri ve karanlık gözleri  korkutabilir. Ancak korkmanıza gerek yok - Avustralya kıyılarına yaklaşsanız bile, bu balığı görmeyeceksiniz. Bu  balık derinlerde 3000 ft 8000 ft yaşıyor.

7. Blobfish

7. Blobfish

Bu balık onun komik görünümü ile ünlü olsa da, aslında Avustralya için endemik olduğu için oldukça eşsiz . Bu, dünyada sadece bir yerde yaşadığı anlamına gelir. Ne yazık ki, şimdi nesli tükenmekte olan bir tür.

8. Tripod balığı

8. Tripod balığı

Tripod balığı da oldukça sıradışı görünüyor. Uzun kemikler avlanırken ayakta durmasına izin verir.

9. Isopoda

9. Isopoda

Bu huzurlu görünümlü yaratıklar yakında gezegeni ele geçirecek - hem suda hem de karada 10.5 binden fazla tür var . Bir başka garip gerçek ise, bazıları çok büyükken, bazılarının zorlukla görülebilmesidir.

10. Viperfish

10. Viperfish

Çok küçük boyutlarına rağmen (13 inç), bu balıklar çok korkutucu görünüyor. Vücutları yardımcı parlayan organlar ile kaplıdır onları okyanusun derinliklerinde birbirlerini bulmak.

11. Solucanlar

11. Solucanlar

Gerçekten ürpertici bir görünümün dışında, solucanlarla ilgili hiçbir şey yoktur . Uzunlukları 0.039 ila 9.8 ft arasında değişmektedir, çünkü bunlar toprağın verimini arttıran humuslara dönüştürebilmeleri için çevre için oldukça faydalıdır.

Bonus: Avustralya'da hayvanları yiyen hayvanlar

Bonus: Avustralya'da hayvanları yiyen hayvanlar

Zavallı yılan bir kurbağa tarafından yemiş.

Yaratıklardan hangisi en korkutucu görünüyordu? Aşağıdaki yorum bölümünde düşündüğünüzü bize anlatın!


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları