Sağlık, hayatımızda yalnızca bir kez verilen bir hazinedir. Ona göre bizim çocukluğumuzdan ilgilenmek bizim görevimizdir. Sağlığınıza iyi bakarsanız, daha mutlu, daha uzun ve daha aktif bir hayat verebilirsiniz.
Nestfun , sizi vücut yaşınızı test etmeye davet ediyor,sağlığınızı ve yaşamınızı iyileştirmek için birkaç egzersiz önerir.

Her şeyden önce vücut yaşınızı test edin.

Her şeyden önce vücut yaşınızı test edin.

Kaslarınızı hazır hale getirmek için biraz ısınarak başlayın.

Sonra yere eğip ellerinizle zemine ulaşmaya çalışın. Bacaklarınızı ve sırtınızı düz tutun. Ellerinizin ulaşabileceği noktayı ezberleyin ve sonra tekrar düz durun.

20-25 yıl

20-25 yıl

  • Bacaklarınızı düz tutarken zemine ellerinizle dokunabilirsiniz. Kaslarınız gevşiyor.

- Sponsorlu -

25-38 yıl

25-38 yıl

  • Parmak uçlarınızla yere dokunabilir ve dizlerinizi hafifçe bükebilirsiniz. Genel olarak, egzersiz size fazla rahatsızlık getirmiyor.

38-50 yıl

38-50 yıl

  • Parmaklarınız ayaklarınızın üst kısmına dokunabilir, dizleriniz eğilir ve kaslarınız gerilir. Genel olarak, mümkün olan en kısa sürede düz yine ayakta kalmak istediğinizi hissediyorsunuz.

50 yıldan fazla

50 yıldan fazla

  • Ayağına dokunamazsın ve daha fazla bükülmeye çalışırsan dizlerini bükersin. Bu pozisyonda kendinizi rahatsız hissediyorsunuz.

Esnekliğinizi nasıl geliştirirsiniz?

Esnekliğinizi nasıl geliştirirsiniz?

Sonuçlarınızdan memnun değilseniz lütfen paniklemeyin. Günde 30 kez bükün ve bir ay içinde şaşırtıcı sonuçlar alacaksınız.

Tibet bilgeleri bir kişinin vücut yaşının esneklikle bağlantılı olan karaciğerinin durumuna bağlı olduğunu söyledi. Herkes, yerleşik bir yaşam biçiminin hem kasları hem de organları olumsuz etkilediğini bilir.

Günde en az 30 kez bükülme yaparak, bağlarınızı ve tendonlarınızı güçlendireceksiniz. En iyi haber, her yaşta esnekliğinizi artırabilmenizdir.

Bonus: Statik cimnastik egzersizi ile kas gerginliğini nasıl serbest bırakırsınız?

Bonus: Statik cimnastik egzersizi ile kas gerginliğini nasıl serbest bırakırsınız?

Statik jimnastik, iç kas spazmlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bu basit egzersizi yaparak, gerginliği serbest bırakırsınız ve oksijenle vücudunuzu zenginleştireceksiniz. Aynı zamanda çok fazla kas getiriyor. Bu egzersizin en önemli etkilerinden biri, organlarınıza içsel bir "masaj" vererek sindiriminizi geliştirmesidir. Bununla ilgili en iyi şey, bunu yapmak için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadığınızdan ve istediğiniz herhangi bir yerden yapabilmenizdir.

Nefesini tut.

Derinden teneffüs edin ve midenizi kesin.

Nefesini bir kez daha tutun.

Akciğerlerindeki tüm havayı verin ve midenizi içeri emin.

Önemli: Bir egzersiz planına başlamadan önce doktorunuza danışın.

Esnekliği artırmak ve kas gerginliğini gidermek konusunda herhangi bir öneriniz var mı? Yorumları bizimle paylaşın.

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları