Uzay, antik dev heykeller, gizemli hiyeroglifler ve UFO'lardan gelen sinyaller, imkansızı hayal etmemize izin verir - tüm cevapları öğrenene kadar, yani.

1. Set'in türbesindeki modern ulaşım resimleri

1. Set'in türbesindeki modern ulaşım resimleri

Gizem: Mısır Abydos içinde Seti I mezarında bulunan hiyeroglif gerçekten tuhaf görünüyor. Bir helikopter, bir zeplin ve bir denizaltı gibi görünüyorlar. Bu keşif arkeologlar arasında pek çok tartışmaya neden oldu. Bazıları hiyerogliflerin antik helikopterleri, denizaltıları ve uçakları tasvir ettiğine gerçekten inanıyordu.

Cevap: Son zamanlarda, bir tarihçi olan Bulunan bu hiyeroglif birbirinin üstüne Seti I ve oğlu Ramses II sadece isimleri  olduklarını. Sadece Ramesses II isminin ölümünden sonra babasının isminin üzerine oyulmuş olması

2. Paskalya Adası'ndan dev heykeller

2. Paskalya Adası'ndan dev heykeller

Gizem: Yaklaşık 300 yıl boyunca tarihçiler ve arkeologlar herhangi bir alet kullanmamış bir adanın insanlarının 82 ton ağırlığa kadar devasa taşlara nasıl bir şey çıkarabileceğini anlamaya çalışıyorlar.

Cevap: Dev antik heykeller büyücüler tarafından inşa edilmemiş, ancak taşa oyulmuş ve adanın bir bölümünden diğerine taşınmışlardır. Bir  National Geographic videosu , 90 tonluk bir heykeli basit araçlar ve bir grup insan kullanarak birkaç mil taşımak için oldukça basit olduğunu göstermektedir.

3. Uzaydan “Vay!” Sinyali

3. Uzaydan “Vay!” Sinyali

Gizem: 1997'de uzayın garip bir sinyali alındı. Bilim adamları buna “Wow!” Adını vermişlerdi, bu yüzden beklenmedik ve eşsizdi. Bütün bunlar, sinyali deşifre etmeye çalıştı, galaksinin nereden geldiğini bulmaya çalıştı ve tekrar almayı başardı, ancak başarı yoktu. Bu yüzden birçok insan bu sinyalin uzaylılar tarafından gönderildiğini düşünmeye başladı.

Cevap: 2017 çalışması tüm bu umutlara ihanet etti: sinyalin kaynağı aslında tam olarak 15 Ağustos 1977 ve 27 Temmuz 2017'de Yay kümesi takımyıldızı geçen 266P / Christensen ve 336P / Gibbs kuyruklu yıldızlarının yüzeylerinde hidrojen oldu. Başka bir deyişle, sinyal 2 kuyruklu yıldızın neden olduğu doğal bir olaydı.

4. Banksy neye benziyor?

4. Banksy neye benziyor?

Gizem: Banksy, İngiliz sokak sanatçısı, politik aktivist ve yönetmenin bir takma adıdır. Onu yakalamak imkansız ve kim olduğunu bilmiyor.

Yanıt: Çok uzun zaman önce, Londra Queen Mary Üniversitesi'nden bilim adamları , profilleme teknolojisini kullanmış ve şüpheliler çemberini daraltmışlardır. Bank'ın gerçek ismi Robin Gunningham'ı buldular. Robin'in ne kadar gizli olduğundan dolayı bu doğru gibi görünüyor. Ama Robin'in kendisi bunu kabul etmiyor, bu yüzden gerçekten söyleyemeyiz.

5. Mayaya ne oldu?

5. Mayaya ne oldu?

Gizem: Maya , gelişmiş yazı, sanat, mimarlık, matematik ve astronomi ile eski bir uygarlıktır. Bir gün şehirlerini terk etmiş gibi görünen büyük bir millet oldu. Ve kimse nedenini bilmiyordu.

Cevap: Bilim Adamları Ulusal Akademisyenler Akademisi'nin web sitesinde yayınlanan araştırmalar sayesinde , bilim adamları Maya'nın tarım için zemin hazırlaması için daha fazla odun yaktıklarını ve doğradıklarını öğrendi, ama aynı zamanda malzeme yapmak için daha fazla oduna ihtiyaç duydular. Ormansızlaşma ve kuraklık nedeniyle, Maya kıtlığı önlemek için topraklarını terk etmek zorunda kaldı.

6. Roswell UFO olayı

6. Roswell UFO olayı

Gizem: 1947'de, ABD'de Roswell'de, bir UFO'nun düşünüldüğü bir şey yere indi. Hükümetten iyi bir açıklama yapılmadı, bu yüzden tüm bu hikaye birçok tartışmayı ve uzaylıların söylentilerini ateşledi.

Cevap: Yukarıdaki fotoğrafta, bir radar parçasını görebilirsiniz. O zamanlar Soğuk Savaş çoktan başladı ve ABD askeri güçleri Sovyet atom bombası testlerinin yarattığı ses dalgalarını tespit etmek için sıcak hava balonu ile bir proje üzerinde çalışıyorlardı. Bu makinelerin biri düştü ve patladı ve proje çok gizli olduğu için çok fazla dedikodu vardı.

7. Alanlardaki daireler

7. Alanlardaki daireler

Gizem: Alanlardaki daireler, insanların uzaylılarla ilgili olduğunu düşündüğü bir başka gizemdir. Onlar nereden geldi? Niye ya? İnsanlar sadece bir gecede bu kadar karmaşık yapılar yaratabilir mi?

Cevap: En karmaşık geometrik şekillerin bile, ip, merdiven ve ahşap plakalar gibi aletler kullanılarak oluşturulabileceği öğrenildi. Telegraph , bir alanda nasıl çember yapılacağına dair bir kılavuz yayınladı  .

Bonus: Anastasia Románova'ya ne oldu?

Bonus: Anastasia Románova'ya ne oldu?

Birçoğunuzun 1997'de Disney çizgi filmi Anastasia'yı gördüğünden eminiz . Karikatürde, ailesinin geri kalanıyla birlikte vurulmaktan kaçınıyor, bir yetimhanede yaşıyordu ve sonunda büyükannesiyle yeniden bir araya geldi. Ne yazık ki, gerçekte, hikaye çok daha zor. 1918'de Rusya'daki isyanın bir sonucu olarak, tüm Romanov ailesi idam edildi . Adli tıp çalışması, Anastasia'nın aynı kaderi engellemediğini gösterdi. Ancak, birkaç tanık, kötü şekilde yaralanmış olsa bile kaleden kaçtığını kabul etti. Bir doktorun kendisine baktığı söylentisi bile vardı, ancak katı bir kanıt yok. Büyük ihtimalle, bu gizem her zaman çözümsüz kalacaktır.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları