Ayakkabılar söz konusu olduğunda, büyük paraları ödemeye alışkınız, bu yüzden doğal olarak, onların olabildiğince uzun süre dayanmalarını istiyoruz. Neyse ki her türlü ayakkabı için yeni ve iyi görünen güzel ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

13. Mum bakımı

13. Mum bakımı BrightSide.com

Kumaş ayakkabılarınızı su geçirmez mi istersiniz? Bir miktar balmumu veya parafin mumu alın ve ayakkabılar üzerine sürtün - herhangi bir suyun kumaşa girmesini önleyecektir.

12. Genişletme

12. Genişletme BrightSide.com

Satın aldığınız o eski ayakkabılar çok sıkı mı?Bir naylon torbaya su koyun ve ayakkabıları dondurucuya koyun - su buza dönüşecek ve ayakkabı kenarlarını birbirinden itecektir. Onları gece boyunca orada bırakın, sabahları giymeye hazır olacaklar.

11. Kumaş ayakkabılarını temizleme

11. Kumaş ayakkabılarını temizleme BrightSide.com

Ayakkabılarınızın rengi açıksa, bir çamaşır makinesinin bile yardımcı olamayacağı kadar gri ve kirli olduklarının farkındaysan. Eski bir diş fırçasını ve biraz hidrojen peroksit ve su ile birlikte biraz kabartma tozu al. Fırçayı karışıma daldırıp ayakkabıya sürtün. Bu kiri hemen alacaktır!

10. Temiz spor ayakkabıları

10. Temiz spor ayakkabıları BrightSide.com

Spor ayakkabıları sadece kumaş üzerinde değil, aynı zamanda kauçuk parçaları da var. Lastiği temizlemek için en iyi şey, kauçuk! Düz bir kauçuk silgi alın ve ayakkabılarınızın kauçuk parçalarından herhangi bir şeyi temizleyin.

9. Deri ayakkabıları yenilemek

9. Deri ayakkabıları yenilemek BrightSide.com

Deri ayakkabılar, özellikle ıslandıkları zamanlarda eski görünmeye başlarlar. Onların daha iyi görünmesi için, biraz su ve sirke ile yapabilirsiniz.

Malzemeleri eşit parçalara karıştırın. Karışımı ayakkabıya püskürtün ve hafifçe bir ayakkabı fırçasıyla ovun. Gerekirse tekrarlayın.

8. Depoda süslü çizmeler tutmak

8. Depoda süslü çizmeler tutmak

Yumuşak bacaklarla çizmeleriniz varsa, ağır bir dergiyi alın, tüpün içine katlayın ve bagajın içine yerleştirin. Dergi ayaklarınızı dik duracak şekilde ayakta duracak ve ayak ile bacak arasındaki kısım da kırışmayacak.

Eğer çizmelerini ıslatırsan, şekillerini kaybedebileceği için onları bir kenara atma. Bunun yerine boş şişeleri bir çift alın ve kuruması için üzerlerine çizmeleri sığdırın.

7. Ayakkabıların taze tutulması

7. Ayakkabıların taze tutulması

Spor ayakkabıları kesinlikle bir buket çayı gibi kokmaz. Gecelik ve spor seansları arasında çay poşetleri koyarak kokuşmuş sorunu ortadan kaldırın.

6. Deriyi parlak tutmak

6. Deriyi parlak tutmak

Deri ayakkabılarınızı parlak ve yeni görünmesini sağlamak için, sadece bir banana kabuğu kullanın! Kabuğu deriye sürtün ve kalan muz artıkları yumuşak bir kağıt peçeteyle silin.

5. Ayakkabı çiziklerinden kurtulma

5. Ayakkabı çiziklerinden kurtulma

Muhteşem parti ayakkabılarınızın üzerinde birbirine kapıyı çalmak için bazı siyah çizikler var mı? Bir çözüm var. İhtiyacın olacak:

  • Oje çıkarıcı
  • Q-ipuçları

Q-uçlarını tırnak cilası söktürücüsü ile hafifçe ıslatın, sonra hafifçe bastırırken siyah çizikleri en sevdiğiniz ayakkabılardan çıkarın.

Ayakkabı kaymasını önleme

Ayakkabı kaymasını önleme

Mükemmel yeni ayakkabı giyen en sinir bozucu şey ama onlar kaygan, onlara çıkamazsın. Burada birkaç seçeneğiniz var - ayakkabı tabanının ilk katmanını aşağıya indirebilirsiniz ya da bu yardımcı olmazsa bir tutkal tabancası alıp bazı modeller çıkarabilirsiniz. Giymeden önce kurumasını bekleyin.

Sakız sorunu

Sakız sorunu

Bir parça sakız yapışması yaşadıysanız, hemen sökmeyin. Bir parça buz bulup doğrudan sakızın üzerine koyun. Sakızı daha zor hale getirir, böylece daha kolay çıkarabilirsiniz.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları