Diş beyazlatma nasıl yapılır? sorusuna güzel bir cevabımız var. Evde doğal yolları deneyerek dişlerimizi beyazlatabiliriz. İşte diş beyazlatmaya iyi gelen 10 muhteşem çözüm.

Hepimiz mükemmel bir gülümseme hayal ediyoruz. Fakat herkes dişlerini beyazlatmak için diş hekimine gidemeyebilir. Hatta bu içeriği okuduktan sonra gitmenize bile gerek kalmayabilir. Diş beyazlatma ne kadar ? gibi soruları bir kenara bırakın ve içeriğimizi okumaya başlayın. Çünkü bu çözümler ücretsiz :)

Aktif Kömür

Aktif Kömür

Aktif kömür, doğal olarak dişlerinizi beyazlatmanın en kolay ve en ucuz yollarından birisidir. Aktif kömürün bir tabletini toz haline getirin. Temiz ve ıslak olan bir diş fırçasının üzerine dökün ve dişlerinizi normalde diş macunuyla nasıl fırçalıyorsanız öyle fırçalayın.

- Sponsorlu -

Süt tozu ve diş macunu

Süt tozu ve diş macunu

Süt tozu, dişlerin inci gibi bem beyaz hale gelmesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Diş fırçanızın üzerine biraz diş macunu sıkın, üstünde biraz süt tozu ekleyin ve dişlerinizi normal bir şekilde fırçalayın.

Kabatma tozu

Kabatma tozu

Diş fırçanıza bir tutam kabartma tozu ekleyin ve üzerine birkaç damla limon suyu ilave edin. Bu beyazlatma yöntemini haftada bir defadan fazla kullanmayınız.

Hidrojen Peroksit

Hidrojen Peroksit

Hidrojen peroksit kullanmadan önce dişlerinizin çok hassas olmadığından emin olun. Bir miktar pamuğu hidrojen peroksitin içine batırın ve hafifçe dişlerinizi ovun. Önemli uyarı! Bu beyazlatma tekniği sık kullanımlarda diş minesine zarar verebileceği için sıkça kullanılması önerilmez.

Karbonat tozu ve Limon suyu

Karbonat tozu ve Limon suyu

Bir çay kaşığı kabartma tozu ve bir çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu sadece 2 dakika içerisinde dişlerinizi harika bir şekilde beyazlatmaya yarayacak . Bu karışımı dişlerinizde 2 dakikadan fazla uygulamayın.

Deniz tuzu, Limon suyu ve Diş macunu

Deniz tuzu, Limon suyu ve Diş macunu

Bir kap içerisine, yarım çay kaşığı deniz tuzu, bir miktar taze sıkılmış limon suyu ile küçük bir miktar diş macunu sıkıp bu üçlüyü karıştırın. Karışımı dişlerinize uygulayın ve ağzınızı iyice çalkalayıp yıkamadan önce bir dakika boyunca bekletin.

Limon suyu ve Su

Limon suyu ve Su

Eşit miktarda limon suyu ve su karışımı, dişlerinize beyazlık kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Elma sirkesi ve Su

Elma sirkesi ve Su

Yarım çay kaşığı elma sirkesini bir bardak suda inceltin . Dişlerinizi fırçalamadan önce her sabah ağzınızı bu karışım solüsyonuyla çalkalayın.

Çilekle Diş Beyazlatma

Çilekle Diş Beyazlatma

Olgunlaşmış çilekle dişlerinizi fırçalarsanız bir kaç defada kötü sarı lekelerden kurtulmuş olursunuz.

Diş macunu, Tuz, Kabartma tozu ve Limon suyu

Diş macunu, Tuz, Kabartma tozu ve Limon suyu

Bir miktar diş macunu, bir tutam tuz, biraz kabartma tozu ve 4-5 damla limon suyunu bir kapta karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi 4-5 dakika boyunca fırçalayın. Tek bir kullanımdan sonra aradaki beyazlık farkını göreceksiniz. Bu yöntemi her 2 ayda bir uygulayın .

Uyarı: Tüm bu yöntemleri aynı anda kullanmayın ve dişlerinizde sorun yaşıyorsanız evde beyazlatma yöntemi yerine bir diş hekime başvurun.

 

Kaynak

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları