Nestfun olarak sizlere korkutucu geziler yapabileceğiniz yerleri hazırladık.

Tatile başlamadan önce rotamızı çok dikkatli planlıyoruz ve ziyaret edeceğimiz yer hakkında mümkün olduğunca çok şey öğreniyoruz. Farklı insanlar çeşitli nedenlerle tatil yapıyor: bazıları barış ve sessizliği arıyor ve bazıları korkularıyla yüz yüze baş etmek ve kendilerine meydan okumak istiyor. Bununla birlikte, herkesin istediği her yeri ziyaret etme vakti ya da parası yoktur. Ancak bu makaleyi okumak için zaman bulursanız, küçük ama çok ilginç bir yolculuğa çıkacaksınız.

Nestfun, korku filminde karakter olduğunuzu hissettirecek yerlerin bir listesini hazırladı. Hayatlarında büyük miktarda adrenaline ihtiyaç duyan insanlardan biriyseniz, bu yerlerden en az birini ziyaret etmeniz gerekir. Ayrıca, çöllerin içindeki şeylerin ne kadar sıradışı ve tuhaf olduğunu size gösterecek bir bonus hazırladık.

9. Kemik Şapeli

9. Kemik Şapeli © Nsandre

Bu şapel Évora, Portekiz'de bulunur ve kentin en ünlü anıtlarından biridir. Şapel, insan kafatası ve kemikleri ile kaplı ve süslü iç duvarlardan adını alır.

- Sponsorlu -

 © Nsandre

 © Nsandre

Kafatası Şapeli, kardeşlerine hayatının kısa olduğunu söylemek isteyen Franciscan keşiş tarafından 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Duvarların kemiklerle kaplanmasının nedeni budur. Şapelin girişinde bir işaret var: Nós ossos que aqui estamos pelos vossos esperamos. Biz burada sizin için beklediğimiz gibi kemiklerde olduğu gibi tercüme edilebilir  

8. Hoia Ormanı

8. Hoia Ormanı © Miclaus George

Hoia Ormanı Transilvanya'da bulunmaktadır ve paranormal olaylarla ilgili çeşitli hikayelerle ünlüdür. Efsaneye göre orman, bir zamanlar ormana hayvanlarla giren ve onlarla kalın bir siste ortadan kaybolan bir çobandan alınıyor. Herhangi bir saldırı izi bulunamadı.

 © hoiabaciuforest

 © hoiabaciuforest

Birçok araştırmacı korku yaşadıklarını, paniklediklerini ve ormandayken farklı sesler duyduklarını açıklanmayan nedenlerle açıklıyorlar. Bazıları orada bir UFO gördüklerine ikna oldular; diğerleri hayaletlerle tanıştığından eminler. Her ne kadar bu olayları ele geçiren fotoğraflar olsa da, bunlardan hiçbirine inanmak zor. Ancak böyle şeyler için Transilvanya'dan daha iyi bir yer var mı?

7. Haçların Tepesi

7. Haçların Tepesi © Dezidor

Haçlar Tepesi, Litvanya'nın kutsal bir bölgesi ve üzerinde çok sayıda haça sahip bir tepedir. Kesin tam sayı bilinmiyor, ancak 90'lı yıllardaki bazı hesaplamalara göre yaklaşık 50.000 var.

 © Italas

Site bir mezarlık değil, daha çok sayıda haç var orada görünür çünkü insanlar tepeye çapraz bırakırsanız şanslı olacağınıza inanıyor. Tepenin başta neden yapıldığının zamanı ve sebepleri hakkında kesin bir bilgi yok.

6. El Caminito del Rey

6. El Caminito del Rey © Gabirulo

El Caminito del Rey , "The King's Little Pathway" için İspanyolca'dır. Kayalıkta çelik raylı beton bir yapıdır. Yol, İspanya Malaga'daki Chorro ve Gaitanejo şelaleleri arasındadır ve yerin üstünde çok yüksektir. Yol 2,8 mil uzunluğunda ve sadece 3,2 feet genişliğindedir.

 © Gabirulo

Baraj inşaatı işçiler için 1905 yılında yardımcı bir yol olarak inşa edilmiştir. Yol, kanyonun bir tarafından diğerine geçmek için kullanıldı. Açılış töreninde İspanya Kralı Alfonso XIII yürüdükten sonra "Kral" adı verildi.

5. Asılı tabutlar

5. Asılı tabutlar © Aldrin J. Garces (ag)

Sagada , turistler için caziptir, çünkü bu alan bir zamanlar okyanusun bir parçasıydı. Şimdi Filipinler'deki birçok yabancının ziyaret etmek istediği bir sürü mağara var. Mağaraların yanı sıra, Sagada'da birçok kayalar var ve bunlardan birinde asılı tabutları görebilirsiniz . Çok hoş bir görüş değil.

 © Jungarcia888

Tabut asarken defin, çok eskilere dayanan bir gelenektir ve tabutlar sağlam ahşap parçalarından oyulmuştur. Merhum içeride yerleştirildikten sonra, tabut çok yüksek uçurumlara (380 feet'e kadar) veya mağaralara kondu. Efsaneye göre, dağlar Dünya ve cennet arasında bir merdivendi.

4. Boğaların koşuşu (İspanyol ulusal geleneği)

4. Boğaların koşuşu (İspanyol ulusal geleneği) © Btodag

Encierro Mecbur bir gelenektir  uzakta boğalardan kaçmakbilerek serbest bırakılmışlardır. Bu hala İspanya'daki pek çok köyde popüler bir eğlence şeklidir. En popüler encierro San Fermín festivalinde Pamplona'da yapılır  .

 © Clem Rutter

Rota yaklaşık 1.0 mil, ve herkes katılmayı bekliyor - hatta turistler. Encierro bir fişek patlamasıyla başlar ve boğalar serbest bırakılır ve katılımcılar onlardan uzaklaşır. Tüm mesafeyi kullanmak zorunda olduğunuz koşullar yok. Dolayısıyla, tehlikede olduğunu düşünüyorsan, bir yere saklanabilirsin.

3. Capuchin Catacombs

3. Capuchin Catacombs © Sibeaster

 © Sibeaster

İtalya Palermo'da 8000'den fazla kişinin gömüldüğü mezar  var . Burası en ünlü mumya sergilerinden biridir.

 © Sibeaster

Mezar katarı, Capucci manastır görevlilerinin sayısı arttıkça 16. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş ve daha büyük bir mezar alanına ihtiyaç duyulmuştur. 18.-19. Yüzyılda burası din adamlarının ve burjuva ailelerin gömülmesi için lüks bir yer haline geldi. Mezar katarı resmi olarak sadece 1882'de kapatıldı. O zamandan beri kimse orada gömüldü.

2. Solomon Adalarında Gemi Enkazı

2. Solomon Adalarında Gemi Enkazı © Barnorama

Burası denizaltı mercan oluşumları çok olduğu için gemiler için bilinmeyen bölge. 2000 yılında Liberya gemisi World Discoverer , Pasifik Okyanusu'ndaki Solomon Adaları'na sıkıştı. Yolcuların hiçbiri yaralandı, ancak geminin kendisini kurtarmanın bir yolu yoktu, bu yüzden balıklar ve diğer deniz canlılarının evi oldu.

1. Araba Mezarlığı

1. Araba Mezarlığı Kanal 7

Burası yeni bir zombi filmi promosu gibi görünüyor, ancak aslında Belçika'da gerçek bir yer. Kentsel efsaneye göre, II. Dünya Savaşı'ndan sonra Amerikan askerleri ayrıldı ve arabalarını ormanda bıraktı. Yıllar sonra doğa devraldı ve orman arabaları tüketti.

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları