Her şey cildimizin durumunu etkiler: gece yeterince uyumuyor, yorgunluk, patronla bir tartışma, içtiğimiz sigaralar, vb. Göz çevresindeki alan bu streslere özellikle duyarlıdır. Elastikiyeti çok çabuk kaybeder. Ve hareket açısından en aktif bölgelerden biri: biz her zaman göz kırpıyor, yüzleri ve şaşıyoruz.

1. Önleyici eylem

1. Önleyici eylem

“Doğrudan daha iyi önleme” kuralı da cilt bakımı için çalışır. Daha sonra, cildinize bakmaya başladığınızı, etkileri görmeye daha fazla zaman ayıracağınızı ve orta yaşınızda bunu yapmaya başlarsanız, bir güzellik uzmanına ihtiyacınız olacak bir şans olduğunu bilmelisiniz.

Göz çevresindeki cildin bakımını yapmaya başlamak için en iyi yaş  20'dir . Kızların çok fazla kozmetik kullandığı ve bu alandaki yükün arttığı zamandır.

2. Düzenli bakım önemlidir.

2. Düzenli bakım önemlidir.

Cildinize zaman zaman özen göstermeniz anlamsızdır. Hemen sonuç gösterebilecek bir ürün yok. Bu yüzden bakım zamanla sabit olmalı. En azından, her sabah ve her akşam bölgedeki bir kremayı kullanabilirsiniz.

3. Sadece bir ürünü kullanmayın.

3. Sadece bir ürünü kullanmayın.

Örneğin gözler veya pigment lekeleri altındaki daireler gibi belirli bir sorundan rahatsızsanız, yalnızca bir sorunla uğraşan bir ürün satın alabilirsiniz. Bir ürünün birden fazla sorunu çözmesi mümkün değildir. Yani, koyu halkalardan kurtulmak için nemlendirici krem ​​kullanmamak önemlidir. Gözünüzün etrafındaki bölgeye iyi bakmak isterseniz, gerekli ürünü seçin.

4. Gözlük veya kontakt lens satın alın.

4. Gözlük veya kontakt lens satın alın.

Güneş ışığı yüzünden ya da kötü bir görüntünüz varsa bir şey görmeye çalışırken gözlerinizi kısarken ve gözlerinizi ve etrafınızdaki alanı daha fazla yüklediğinizde. Bu kırışıklıklar elde etmenin harika bir yoludur. Bu nedenle, yaz aylarında güneş gözlüğü takmayı ve iyi bir şey görmüyorsanız kontakt lens veya gözlük kullanmayı unutmayın.

5. UV ışığı cilt için kötüdür.

5. UV ışığı cilt için kötüdür.

Güneş koruyucu kullanmıyorsanız , gözlerin altında koyu halkalar olabilir . Böylece, mümkün olduğunca güneş gözlüğü ve güneş koruyucu kullanın.

6. Ürünün bileşimine dikkat edin.

6. Ürünün bileşimine dikkat edin.

Cildimize ne sürdüğümüz hakkında nadiren düşünürüz. Ve herhangi bir kozmetik ürün bunun için bir meydan okuma, bu yüzden daha güvenli malzemeler, gelecekte sahip olacak daha az ciddi sonuçları.

İşte size bir tavsiye: Kozmetik ürün seçerken ne yapıldığını okumayı unutma. En az bir bileşen size şüpheli görünüyorsa, başka bir şey aramak veya bir uzmana danışmak daha iyidir.

7. Kremi doğru şekilde uygulamak önemlidir.

7. Kremi doğru şekilde uygulamak önemlidir.

Bir krem ​​uygularken, bazı basit kuralları izlemelisiniz:

  • Krem kullanmadan önce, üzerinde hiç kozmetik olmasa bile cildinizi temizleyin. Göz çevresindeki bölgeye özellikle dikkat edin ve bir süngerle ovmayın. Sadece bundan sonra, bir krem ​​kullanabilirsiniz.
  • Kremi, masaj hatlarını takip ederek, cildi itmeksizin dikkatli bir şekilde koyun - elastikiyetini kaybetmekte olan cilde zarar verir.
  • Bir krem ​​kullanırken üst göz kapaklarının bölgesinden uzak durmalısınız. Ayrıca, kirpiklerin yanına herhangi bir ürün koymayın - yanlışlıkla onu gözünüze alabilirsiniz. Tek istisna, gözler için güvenli olduklarını söyleyen ürünlerdir.

8. Nemlendirici maskeler, kese ve kabuklardan daha iyidir.

8. Nemlendirici maskeler, kese ve kabuklardan daha iyidir.

Bu alanda ovalama ve kabuk soyma kullanmamak daha iyidir. Bu yöntemler cildi temizlemek için harikadır, ancak göz çevresindeki cilt çok incedir ve elastikiyeti hızla kaybeder. Bu alanı fırçalamak istiyorsanız, deneyimli bir uzmana bakın.

9. Çok fazla krem ​​kullanmayın.

9. Çok fazla krem ​​kullanmayın.

Bu durumda, çok fazla krem ​​kullanmak iyi bir fikir değildir. Çok fazla krem ​​olduğunda, gözlerin içine girebilir ve şişmeye neden olabilir. Unutmayın - bu alana koyduğunuz krem ​​miktarı bir pirinç tanesi kadar büyük.

10. Su iç, bir program belirle ve dinlen.

10. Su iç, bir program belirle ve dinlen.

Su vücutta birçok şeyi etkiler ve cilt de bir istisna değildir. Bu nedenle, yeterince su içmek, yeterince uyuma ve yeterli dinlenmeye sahip olmak kadar önemlidir. Kötü alışkanlıklar vermek, genç görünmek için yapmanız gereken bir şeydir.

11. Tonikleri unutma.

11. Tonikleri unutma.

Tonikler cildi nemlendirmek için harikadır. 5-7 dakika cilt üzerine koymak daha iyidir.

Herhangi bir tonikiniz yoksa, buzla değiştirebilirsiniz. Her sabah ve her akşam cildinize koy.

12. Kozmetik yağlar zarar veremez.

12. Kozmetik yağlar zarar veremez.

Özel kozmetik yağları kullanmanın bir sakıncası yoktur - çoğu cilt tarafından çok hızlı emilir ve göz çevresine masaj yapmak için iyidir. Böyle bir prosedür cildin deformasyonunu ve gerilmesini önler.

13. Sabun bazlı temizlik ürünlerine “hayır” deyin.

13. Sabun bazlı temizlik ürünlerine “hayır” deyin.

 Cildi yıkamak için çok fazla ürün vardır, çünkü sabun seçiminde hiçbir nokta yoktur. Sabun , gerçekten zararlı olan cildi kurutur .

Ama yine de sabun kullanmanız gerekiyorsa, sonrasında nemlendirici krem ​​veya üzüm çekirdeği kullanmayı unutmayın.

14. Cilt tipinizi bilmek ve düşünmek önemlidir.

14. Cilt tipinizi bilmek ve düşünmek önemlidir.

Kozmetik ürünler bir çok sebepten dolayı gruplara ayrılır: her cilt tipi için ürün vardır. Cilt tipinize uymayan bir ürün seçerseniz en iyi senaryo, sadece işe yaramayacağıdır. Ama çok fazla zarar verebilir.

Göz çevresindeki alanın ne kadar hassas olduğunu unutmayın. Cildin tipine bağlı olarak, özel bir yaklaşım gerektirir.

15. İlk kırışıklıklar büyük bir problem değildir.

15. İlk kırışıklıklar büyük bir problem değildir.

İlk kırışıklıkları fark ederseniz , sadece cildinizin daha fazla dikkat gerektirdiği anlamına gelir. Yaşlanma karşıtı kremleri almak için acele etmeyin. Kırışıklıklar, yorgun, kuru hava veya UV ışığı nedeniyle ortaya çıkabilir ve bu problemleri diğer hafif ürünlerle halledebilirsiniz.

Bonus: Milia hakkında bilmeniz gerekenler

Bonus: Milia hakkında bilmeniz gerekenler

Milia, sıklıkla ciltte ve yanaklarda görülen küçük şişliklerdir. Keratin cildin yüzeyinin altına sıkıştığında görünürler. İnsanlar genellikle akne ya da siyah nokta için onları hata ve onları kaldırmak için deneyin ama bu bir hatadır. Orada  evde pütürlenmeler kaldırmak için güvenli bir yol özel alet ve becerileri (uzmanlar bunun için gerçekten ince iğneler kullanın) olmadan. Yani, bu tür çarpmalardan kurtulmak istiyorsanız, bir güzellik uzmanı görmelisiniz.

Göz çevresine nasıl bakılacağı konusunda yeni bir şey öğrendiniz mi? Belki bu bölgeyi önemsemek için kendi tavsiyeleriniz var mı? Bunları aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmayı unutmayın.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları