Hava koşullarına, aktörlerin programlarına ve finansmana bağlı olarak, filmin kronolojik sıralamadan yapılabileceği bazen ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda, en profesyonel film danışmanları dahi, şok edici özenli izleyicilere neden olan çok önemli ayrıntıları unutabilir.

Yeşil Yol

Yeşil Yol © Warner Bros.

Tarihteki en büyük ve en cana yakın Hollywood karakterlerinden birinin haksız yere ölümü milyonlarca insanın bu filmi izledikleri zaman ağladı. Aslında gerçek hayatta bu gerçekleşemedi: Film 1935'de Louisiana'da kuruldu. Ancak elektrikli sandalye ilk kez 1941'de kullanıldı.

Cesur Yürek

Cesur Yürek © Icon Productions

Braveheart'tan İskoç savaşçısı William Wallace'ın giysileri geleneksel ulusal kostümünü hatırlatıyor - kilt. Ancak sorun şu ki 18. yüzyılın başlarında ortaya çıktı ve film 13. yüzyılın sonunda gerçekleşen olayları tasvir ediyor.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları © Warner Bros.

Joanne Rowling'in genç bir sihirbaz olan Harry Potter hakkındaki kitaplarında , yeşil gözleri olduğu söylenir - tıpkı annesi gibi. Filmde, çocuğun rolü yeşil gözlü Daniel Radcliff tarafından oynanıyor. Ve film karakterleri Harry'nin "annesinin gözlerini" aldığını söyledi. Fakat bir şeyler ters gitti ve genç Zambak'ı oynayan aktrisin mavi veya yeşil yerine kahverengi gözleri vardı.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü © New Line Cinema

Üçlemenin son bölümünde bazı sürprizler vardı. Büyük bir örümcek Shelob tarafından zehirlenen Frodo, Sam tarafından kurtarıldı. Fakat o anda Baggins hobbit stazdaydı ve gözlerini hızla açıp kapatamadı. Ancak filmde bu mümkün oldu. Bundan da ötesi, bir atışta karakterin çenesine dokunmayan web, bir sonraki filmin çenesinde kaldı.

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu © Walt Disney Company

Film yaratıcıları zamanın ilerisinde olduğunda bu başka bir durum. Bu korsan öyküsünün üçüncü bölümünde Kaptan Barbossa ve Elizabeth Swan, takımla birlikte Kaptan Sao Feng'i bulmak için Singapur'a giderler. Film 18. yüzyılın başında belirlendi. Sorun, modern Singapur hikayesinin ancak 1819 başında başladığıdır.

Troy

Troy © Warner Bros. Company

Alışılmadık bir şey yok. BC zamanında sadece bir uçak. Ya yaratıcılar, Yunanlıların hava desteğine ihtiyacı olabileceğini düşündüler ya da izleyicilerin Brad Pitt tarafından büyülenileceğini düşündüler ve bu küçük hatayı fark etmeyecekler.

Game of Thrones

Game of Thrones © HBO

Lekesizler, izleyicilere Kralları Daenerys için hayatlarını feda etmeye hazır olan sadık savaşçılar olarak bilinirler. Hiçbirinin kadınlarla romantik ilişkileri yok. Ve bunun bir nedeni var. Gray Worm ve Missandei'nin sevgisi bir istisna. Ancak,  baktığımızda, bunlardan biri hala evli ya da belki de, sadece mücevher seviyor.

Zincirsiz

Zincirsiz © The Weinstein Company

Filmlerin bazı bölümlerinde Django rolünü oynayan Jamie Foxx, günümüzde halen modern ve şık olan güneş gözlüğü takıyor. Ancak sorun, filmin 1858'de kurulmuş olması ve ilk güneş gözlüğü ABD'de 1929'da satılmış olması. Belki Django bunları bazı sınırlı koleksiyonlardan almış olabilir.

Kaptan Amerika: İç Savaş

Kaptan Amerika: İç Savaş © Marvel Studios

Bu süper kahraman filminde Örümcek Adam'ın Yüzbaşı Amerika'nın kalkanını kaptı ve her yerinden ağla kapladığı bir sahne var. Sonraki sahnede, Spider-Man kalkanı elinde tutuyor ve kupa kesinlikle temiz. Bu kadar hızlı temizlemeyi nasıl başarabildi?

Filmlerde başka herhangi bir hata fark ettin mi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bilgi verin!


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları