iOS 12 sürüm tarihi, özellikleri ve haberleri: iOS 11 halefinden neler beklenebilir?

iOS 12 sürüm tarihi Haziran 2018 olacaktır

Eylül ayında lansmanından bu yana iOS 11'in tekrarlamalarına devam ediyoruz , ancak bu, iOS 12'yi beklemek bizi durdurmadı.

Geçmiş yıllaragitmek için bir şey varsa, iOS 12 Haziran'da Apple'ın Dünya Çapında Geliştirici Konferansı'nda (WWDC) açılacaktır. Sonra  beta sürümleri kısa süre sonra piyasaya çıkacak ve iPhone 11'in piyasaya sürülmesiyle aynı anda canlı olarak çıkacak umarım daha az karmaşıklık, resmi iOS 12 yazılımı olacak (veya iPhone 9 / iPhone XL olacak mı? ).

iOS 11, daha yenilenmiş bir Kontrol Merkezi, daha akıllı, daha doğal ses veren Siri ve sürükleme ve bırakma gibi çok ihtiyaç duyulan ve isteğe bağlı özellikler ekledi. Peki iOS 12'de piyasaya sürülecek olan şey nedir?

- Sponsorlu -

iOS 12 sürüm tarihi

Apple'ın iOS 12'yi Eylül ayı ortasında, 2018 yılının ortasında piyasaya çıkarmaya neredeyse imkân tanıyacağız. Geçtiğimiz yıl iOS 11, şirketin Sonbahar etkinliğinin bir parçası olarak 12 Eylül'de canlı yayın aldı ve son yıllarda standart haline geldi.  

Muhtemelen ilk önce Haziran 2018'de WWDC'de iOS 12'yi göreceğiz. 2017 WWDC, 5 Haziran'da gerçekleşti ve iOS 12 bu yıl benzer bir zamanda tanıtıldı.

WWDC'yi takiben, iOS 12 sürümünün beta sürümleri, Apple Beta Software Programındaki geliştiriciler ve insanlar tarafından kullanılabilir . Bu, bir Apple kimliğine sahip herkesin yenik düşen yazılımları test etmesini ve ücretsiz olarak geri bildirim vermesine olanak tanır; bu da, özellikleri yaygın olarak kullanıma sunmadan önce denemenizi sağlar.

iOS 12 özellikleri

Şüphesiz çekirdek Apple uygulamalarını ve genel bir tasarım olan iOS UI'yı genel bir yenileme haline getirecek olan genel güncellemelerin yanı sıra, iOS 12'nin küçük ama potansiyel olarak önemli değişiklikler eklemesini bekliyoruz.

iOS 12: Geliştirilmiş müzik tanıma

Geniş bir şekilde ima edilen iOS 12'ye ek olarak, müzik tanıma özelliği geliştirildi.

Siri zaten müzik tanımlayabilirken, inanılmaz derecede sezgisel değildir ve olabildiğince iyi entegre değildir. Apple Shazam'ı satın aldığı için Siri'de  ve Apple'ın çekirdek uygulamaları arasında daha iyi müzik entegrasyonu ve daha doğru özellikler beklemek büyük bir adım değil.

iOS 12: Koyu mod

Ayrıca, "karanlık mod" ve iPad'de bireysel kullanıcı profilleri gibi söylentilere rastlandı.

Görmeyi beklediğimiz diğer iOS 12 özellikleri, Kaliforniya teknoloji firmasına verilen birtakım patentleri kullanarak eğitilmiş tahminlere dayanıyor. Bunlar iOS 12'de başlatılmazsa, gelecekteki iOS sürümlerinde bunları görmeyi bekleriz.

iOS 12: Siri'nin gizli modu

İlk kez 2016'da açılan, ancak 14 Aralık'ta verilen bu patent, Siri'ye bir soru sormayı ve Siri'nin fısıltısını geri almasını sağlayacak . Eğlenceli, ama sonuçta anlamsız.

AYRICA BAKINIZ: Apple, Eski iPhone'ları Yavaşlattığını Kabul Etti

iOS 12: iPhone 'panik düğmesi'

Temmuz ayında patentli olarak, bu, iOS'a yerleştirilen ve bir dizi dokunmatik hareketle etkinleştirilebilen bir 'panik buton' görebiliyordu. Bu, başkalarının bilmeden yardım almak için ayrı çağrı yapmanıza izin verir.

Böyle bir yazılım düğmesinin GPS ve diğer ayrıntıları kolluk kuvvetlerine veya bir arkadaşına veya akrabasına gönderebileceğine inanılıyor.

iOS 12: Uyku düzenine dayalı kişiselleştirilmiş alarmlar

Bu özel patent WatchOS'taki güncellemeleri de içerebilir. Haziran ayında patentli olan Apple, kalp atış hızınızı, telefonunuzun ve saatinizin mikrofon, ışık ve hareket sensörleriyle oluşturduğu uyku düzeninizi belirleyebilen bir sistem icat etti. O zaman, kalktığınız ve hafta içinde, hafta sonları yattığınız andan itibaren bir alarm ayarlayabilir.

iOS 12: Daha gelişmiş dahili haritalama

IOS 11'deki en iyi eklemelerden biri havaalanları ve alışveriş merkezlerinin ayrıntılı kapalı haritalarıydı. Kasım ayında Apple patenti, bu öncülüğünü çok düzeyli alışveriş merkezleri veya daha karmaşık binaları bir adım daha ileri götürdü.

IOS 12 nasıl kurulabilir

IOS 12 devreye girdiğinde ve güncelleme telefonunuzda kullanılabilir olduğunda, otomatik olarak yüklemeniz istenir.

Alternatif olarak, Ayarlar, Genel ve Yazılım Güncelleme bölümlerine gidebilirsiniz. Bu, telefonunuzu en yeni yazılımı arar ve varsa, indirmeniz istenir.  

Telefonunuzu iOS 12'ye hazır hale getirmek için yapmanız gereken birkaç şey var ve iPhone'unuzu yedeklemeniz.

AYRICA BAKINIZ: iPhone X incelemesi: iPhone 8 Plus Almanız Daha İyi

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları