Bazı insanlar, bir kadının iç işleyişini anlamak "terra incognita", aksi takdirde bilinmeyen bölge olarak bilinir derler.

Elbette kadınlar gizemli ve çelişkili olabilir ancak belki de bir erkeğin kendi ihtiyaç ve isteklerine daha dikkatli olmasa  o şekilde olmazdı. İnanın bize, Mel Gibson'ın "Kadınların İstediği" filminde yaptığı zihinleri okumak zorunda değilsiniz. Eşinizi anlamak için biraz sağduyulu yeter.

Nestfun olarak , birbirinize daha derin bir düzeyde anlamanıza yardımcı olmak için günlük alışkanlıklarına, arzularına ve zayıf yönlerine daha yakından dikkat ederek kadın arkadaşlarınıza yakından bakmaya davet ediyor. Bu makalenin sonuna kadar, bir kişinin bedeninin karakterleri hakkında çok şey söyleyebildiğini söyleyen bir antropolog hakkında bilgi  veriyoruz..

1. Yaşam değerleri nedir?

1. Yaşam değerleri nedir? © BBC Film

Bir kişinin yaşam değerleri , yaşamları boyunca doğru yönde işaret eden içsel pusula işlevini görür . eşinin veya kız arkadaşının değeri nedir? Hayattan ne istiyor? Amaçları nedir?

Akşamlarını arkadaşlarıyla birlikte bir martini ile elinde tutmayı tercih ediyor mu? Veya belki de seninle bir film izlemeyi tercih eder mi? Hafta sonu için yeni bir kanepede alışveriş yapmak ya da yurtdışına çıkmak istiyor mu? Geleceğiniz ile  birlikte, şimdi yaptığı kararlara ve onları nasıl etkilediğinize dayanabilir. Onun davranışlarına dikkat edin, ne tür bir insanın olduğunu anlamanıza yardımcı olacak sözleri değil.

Hayat görüşlerin biraz farklıysa sorun değil. Ama kız arkadaşın bir düğün sonrasında birkaç çocuğa sahipken küçük bir evde yaşamak isterken bir diplomat olmak ve dünyayı dolaşmak istiyorsa, istekli olacağın uzlaşma türlerini tartışmaya hazır olmalısın Geleceğiniz için hazır olun.

2. Planlama veya kendiliğinden olma

2. Planlama veya kendiliğinden olma © Sony Pictures Entertainment

Kız arkadaşının tatilini geçirme biçimini bir düşünün. Her şeyi önceden planlıyor mu yoksa o anın ötesinde her şeyi yapıyor mu? Takvimini kolayca değiştiriyor mu yoksa takvimine attığı plana mı sadık kalıyor?

Kız arkadaşından ne bekleyebileceğini hiç bilemezsen, daha parlak ve daha spontan bir geleceğe sahip olabilirsin. Bununla birlikte, sadece bugün yaşamak biraz dikkatsiz olabilir; bu da, sabit değişikliklere ve bağımlı kalacak hiçbir şeyin olmadığı telaşlı bir hayat yaşamanıza neden olabilir.

Ancak kız arkadaşın tamamen sürprizlerle karşı karşıya olsa bile, bu onun sıkıcı ve öngörülebilir olduğu anlamına gelmiyor. Tıpkı birçok insan yaptığı gibi, bazı kadınlar bir programa uymak ister. Durum böyle olsa bile, hayatında birkaç beklenmedik ve keyifli olay eklemek hiç kötü gelmiyor. Amerikalı bilim insanları , planlananlardan ziyade spontan bir etkinlikten daha fazla zevk aldıklarını kanıtlamışlardır.

3. Başın belada olsa nasıl tepki verir?

3. Başın belada olsa nasıl tepki verir? © StudioCanal

Hayat, inişli çıkışlı, tam dolu bir rollercoaster. Kim olduğunuz önemli değil, hiç kimse problemleri veya sorunlardan tamamen kaçınamaz. Her şey bu zorluklarla başedebilmenizle ilgilidir. Kız arkadaşın bir meydan okuma nasıl yapıyor.

Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nden bir psikolog olan Amy L. Eva, stresli durumların bir şey öğrenmek, iç gücünüzü harekete geçirmek ve ileri gitmek için motive olmanız için bir fırsat olduğunu söylüyor . Belirlenmesi gereken en önemli şey eldeki gerçek problem ve bunun ne kadar ağır olduğunu anlamaktır. Yumurta mı, işyerinde sorunlar mı, yoksa farklı bir ülkede sel var mı? Kız arkadaşın önemli bir sorun olarak neyi düşünüyor ve nasıl başa çıkıyor?

Omuzlarını silkeleyebilir ya da ağlayabilir, tabak kırabilir veya arkadaşlarına şikayet edebilir. Erkekler ve kadınlar farklı yoldan stresle uğraşırken, kolaylıkla düzeltilebilecek küçük sorunların üstesinden gelmek gibi kırmızı bayrakları fark etmek önemlidir.

4. Ona yakın insanlarla olan ilişkisi nedir?

4. Ona yakın insanlarla olan ilişkisi nedir? © Universal Studios

Buffalo'dan bir psikolog olan John Nortman, iyi ve güvenen ilişkilerin insanları hem psikolojik hem de fiziksel olarak mutlu ve sağlıklı hale getirdiğini söylüyor . Her aile üyesinden bu ilişkiye kendi katkılarını koymak ve bireysel alışkanlık ve geleneklere saygılı olmakla birbirlerini desteklemek çok önemlidir.

Kız arkadaşınla ailesi arasındaki ilişkinin ne kadar iyi olduğuna dikkat et. Kız arkadaşın ebeveynlerine saygılıysa, tavsiyelerini alır ve onlara yardım etmek için orada her zaman bulunursa, onun güzel bir işareti olduğunu gösterir. Bu, ilişkiniz boyunca sizinle aynı derecede ihale ve anlayışa sahip olacağı anlamına geliyor.

Aksine, kız arkadaşınız ailesiyle ilgili kötü şeyler söylüyorsa, arkasında arkadaşlarıyla ilgili dedikodular yaparsa ve aile üyeleri hakkında suçlayıcı hikayeler söylemeye her zaman hazır olduğunda, o zaman onun hakkında arkasında olumsuz bir şekilde sizinle ilgili konuşacağına inanmam için her sebep vardır. 

5. Başkalarına karşı tutumları nedir?

5. Başkalarına karşı tutumları nedir? © 20th Century Fox © Warner Bros.

Biriyle ilişki içinde olup olmamanıza gerek olup olmadığını öğrenmenin bir başka harika yolu, başkalarına nasıl davrandığını değerlendirmektir. Garsonlarla şımarık bir velet gibi konuşuyor mu, kibar ve nazik mi? Ona yardım etmeye çalışan birisine kabalık mı ediyor yoksa genellikle sıcak ve dostça mı? Birisi yanlışlıkla sokakta iterse, tartışmaya mı başlayacak mı sakin mi kalacak?

Parlak Psikoloji: kitabında Kendinizi ve diğer insanları anlama Nasıl , Psikolog, Louise Deacon biz o zaman, kendimize olan çoğu zaman kendi başarısızlıkları için bir bahane bularak diğer insanlar üzerinde yol daha sert olma eğiliminde olduğunu söylüyor. Tersine, diğer insanlara gelince, herhangi bir başarısızlığın kendi hatamız olduğunu söylüyoruz. Herhangi bir durumda bir kişinin nereden geldiğini daha iyi anlamak için, kendi bakış açısına bakarak kendinizi onun yerine  koymaya çalışın.

Sonuç olarak, sosyal statüsüne bakılmaksızın başkalarına saygı göstermeliyiz. Kız arkadaşın başkalarını saygısızlıkla muamele edip onlara güldüğü takdirde, onlara gerçekten ihtiyaç duyduklarında kimseye yardım etmesi pek mümkün değildir.

6. Boş vakitlerinde ne yapar?

6. Boş vakitlerinde ne yapar? © Groundswell Productions

Kız arkadaşın boş bir akşam geçiriyor ve yanında değilsin. Ne yapacak? Şiddetli bir partiye gidip bütün gece orada geçirecek mi? Veya belki de lezzetli bir atıştırmalık ve en sevdiği televizyon programının en yeni mevsimi eşliğinde kanepede izleyecek mi? Yoksa parkta gezintiye çıkacak mı?

Frédéric Beigbeder , kitabında, 99 Franks'e her insanın bir hobisi olması gerektiğini yazdı . Kız arkadaşın boş zamanlarını geçirme biçimi onun alışkanlıkları, karakteri ve dünya görüşü hakkında çok şey söylüyor. Onun çıkarlarını paylaşmaya hazır mısınız? Yaşam biçimini kabul ediyor musunuz yoksa onu nasıl değiştirebileceğinizi düşünüyor musunuz?

Kız arkadaşınızın boş zamanlarını harcama şeklini ve onunla birlikte yapmaktan memnunsanız, bu sağlıklı bir ilişki işaretidir. Ve eğer çıkarları da paylaşıyorsa, bu asla sıkılmayacağınız anlamına gelir.

7. Ne kadar duygusal?

7. Ne kadar duygusal? © Warner Bros

Duygular kız arkadaşınızın karakterini ve davranışını ne kadar etkilemektedir? "Titanic" i izliyorsa ve ağlamıyorsa, bir robotla çıkıp çıkmadığınızı merak etmeye başlayabilirsiniz (yalan söyleme, hatta bir tanesine gözyaşı döküyorsun)!

Birinin duygulara girdiğini görmek seviniyor. o bir evsiz kedi yavrusu gördüğünde ağlayan eğer, ancak ağaç ilk sarı yaprak onu depresif yaparsa “hayat çok kısa” Çünkü bu kendinize sorun için bir neden, şaşırtıcı değil: Bu kadar duygusal biriyle uyumludur?

Her şey kolayca taşınabilir, ancak yaşamınızdaki her küçük olayın bir sahnesi haline getirmek normaldir - bu çok fazladır.

8. Görünüşüne ne kadar zaman ayırıyor?

8. Görünüşüne ne kadar zaman ayırıyor? © Buena Vista

Hepimiz bir kitabı bazen kapağına göre ayırt etmenin kolay olduğunu biliyoruz. Fakat bazı kadınlar ve hatta erkekler imajını ciddiye alır, tüm enerjilerini, paralarını ve kaynaklarını dışa dönük görünümüne yatırırlar.

Kuşkusuz, erkekler güzel, bakımlı kadınlardan hoşlanıyor, ancak bu, sevgililerinin tuvaleti terk etmeleri için her gün iki saat beklemek isteyecekleri anlamına gelmiyor. Bugün birçok kişi Dorian Grey Sendromu geliştirdi ve sonsuza kadar genç ve güzel kalma fikrine kapıldı. Filmler ve reklamlar sürekli olarak gençliğin ve güzelliğin hayatta en önemli şey olduğunu ikna etmeye çalışıyor. Güvende değilseniz görünümünüz ve başkalarının seni nasıl algıladığına takıntılı olmak kolaydır. Eşinizde durum buysa, onları sürekli iltifat etmeye hazır olmalısınız; bu da, günlük yaşamanın ideal bir yolu değildir.

Bununla birlikte, bazı kadınlar tam tersi ve evden ayrılmadan ayna kendine bakmaya bile gerek duymayabilirler. Belki de hayatında başka öncelikleri vardır.

9. Ne kadar akıllı?

9. Ne kadar akıllı? © Universal Pictures © Paramount Pictures

Sen ve kız arkadaşın ne sıklıkta konuşuyorsunuz? Onlarla iyi geçineceğini bilerek arkadaşlarınızla takılmaya davet etmek istiyor musunuz? Elbette, kız arkadaşınızın bir sonraki Einstein olmak zorunda değilsiniz, fakat akıllı, çok yönlü bir ortak daima konuşmak ilginç.

Ve  son çalışmalar göre, bir ilişkide en önemli şey IQ testinde doğru cevaplar sayısı, ancak bunun yerine, değil duygusal zeka  sizi anlama yeteneği, duygularınız, istek ve irtibatta olmak için yeteneği - senin duyguların.

10. İlham kaynağı nedir.

10. İlham kaynağı nedir. © Cross Creek

Hobi ve ilgi alanları tüm kişiliklerimizin doğal bir parçasıdır ve mutlu bir yaşam sürdürmemize yardımcı olur. Profesör Manfred FR Kets de Vries adlı kitabında, yazıyor Mutluluk denkleminin , insanların hobileri onları bir işi yaparken avantajlarından alınmadığı beynin bölümlerini kullanmasına izin söyledi.

Bir hobisi olan bir kişi zaman geçirmek ve iletişim kurmak için her zaman daha ilginçtir. İlginç insanlar çevrelerindeki insanlara kolayca ilham verebilir.

Ve kız arkadaşın ne ilgilendi? Örgü yapmak, tarih dramaları okumak, Latin Amerika dans derslerini ya da elmalı turtaları profesyonelce pişirmeyi seviyor olabilir mi? Kız arkadaşının süper heyecanlı kılan bir hobisi varsa, muhtemelen çok mutlu ve tatmin olmuş olur.

Bonus: Beline bakın.

Bonus: Beline bakın. © depositphotos © depositphotos

Antropolog Elizabeth Cashdan, 30 farklı popülasyondaki farklı vücut türünü inceledi ve neredeyse her kadının karakterinin şekli veya daha özel olarak beli tarafından belirlenebileceği sonucuna vardı . Ortaya çıktıkça, bel ne kadar geniş olursa, karakter o kadar güçlü olur.

Elizabeth Cashdan, ihale eden bir kadınla rüya görmek isteyen romantik insanlara, daha ince bir beline sahip kızlara yakından bakmak için tavsiyelerde bulunur. Ve tam tersi, eğer bir adam belirleyici ve bağımsız bir kadın istiyorsa, daha geniş bir beline sahip bir kadına ihtiyacı vardır.

İnternet, en uyumlu kız tipini bulmak için testlerle doludur. Ancak tek yapmanız gereken, kadının kendisine biraz daha dikkat etmesi ve onun gerçekte kim olduğunu görmek.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları