Çoğumuz kadınlarla ilgili birçok ilginç gerçeği zaten biliyoruz. Örneğin, daha iyi bir koku duyusu , daha gelişmiş bir sezgiye sahip olmaları ve bir kadının göğüslerinin büyüklüğü ile onun zekası arasında keşfedilen bir bağlantı bile vardır . Yine de, psikologlar ve diğer bilim adamları, kadın düşünme biçimlerine ve olağanüstü becerilerine cevap bulmaya çalışmaktadırlar. Şans eseri, bazen 'kadınsı' teorilerini kanıtlamayı başarırlar.

Bir kadının giydiği daha az kıyafet, daha uzun yaşama şansı artar.

Bir kadının giydiği daha az kıyafet, daha uzun yaşama şansı artar.

 İngiliz bilim adamları bu sonuca vardı araştırma 70 yaşın üzerinde 5.000'den fazla kadının katılımıyla Orada bu arabağlantı açıklandığı çeşitli teoriler vardır, ama en inandırıcı bir kimya ile ilgilidir. Daha açık olmak gerekirse, yıkandıktan sonra çamaşırlarda kalan kimyasal maddelerin artıkları ter ile kimyasal reaksiyona başlar. Bu reaksiyonlar sağlığı olumsuz etkileyen zararlı bileşikler oluşturur.

Hamile bir kadının meme uçlarını uyarmak süt gelmesini tetikleyebilir.

Hamile bir kadının meme uçlarını uyarmak süt gelmesini tetikleyebilir.

Bu kadın tam dönemiyse olabilir. Haddeleme veya hamile bir kadının meme sürtme neden sırayla işgücü kasılmalarını uyarır serviks, olgunlaşması yol açar hormonu - oksitosin salınımını. Bu arada, doğumdan sonra rahmi kasıp kavuran aynı hormon, normal büyüklüğüne geri dönmesine yardımcı oluyor.

Oksitosin aynı zamanda teslimat sürecini birkaç kez hızlandırmaya yardımcı olur. Türkiye'de yapılan bir  deney vardı: 390 gebe kadın 3 gruptan birine randomize edildi: biri rahim stimülasyonu, biri meme uyarımı, ve kontrol grubu da doğumda iken. Meme uyarımı ile gruptan kadınlar doğum ve doğum için en kısa süreyi yaşadılar.

Görme engelli kadınların sayısı erkeklerden daha fazladır.

Görme engelli kadınların sayısı erkeklerden daha fazladır.

Bireyin cinsiyetine bakılmaksızın görme sorunları riskini artıran davranışsal ve çevresel faktörler vardır. Ancak, sadece kadınlarla doğrudan ilgili olan belirli nüanslar vardır. Birincisi, yaşlarına bağlı olarak ortaya çıkan uzun ömürlerine ve göz problemlerine bağlı. İkincisi, kadınlar bazı göz hastalıklarına daha yatkındırlar - örneğin, sözde hormonlarla bağlantılı olan bir  kuru göz sendromu . Bu sendroma sahip kadınlardan 2-3 kat daha az erkek var.

Adil saçlar doğurganlığın bir göstergesidir.

Adil saçlar doğurganlığın bir göstergesidir.

Adil saçlar , özellikle kadınlarda cinsel ve üreme gelişiminde büyük rol oynayan kandaki yüksek östrojen seviyesine doğrudan bir bağa sahiptir  . Bu yüzden sarışın kızların daha yüksek doğurganlık oranlarına sahip olmaları şaşırtıcı değil . Bu arada, bu hormondan dolayı, sarışın kadınların aptallığıyla ilgili bir klişeye sahibiz çünkü onların düşünce tarzı duygulara, sezgilere ve hislere bağlı olabilir - östrojen seviyesinin yükselmesiyle birlikte yükselen şeyler.

İlk çocuğunu aldıktan sonra sarışın bir kızın saçları koyulaşmaya başlar, çünkü östrojen seviyesi azalır ve ikinci çocuğundan sonra saçları daha da karanlık olur. Östrojen azalması, 30 yaşın üzerinde sadece az miktarda doğal sarışın ile sonuçlanır.

Pembe renk sevgisi kadına atalarından geldi.

Pembe renk sevgisi kadına atalarından geldi.

Kadınların dişi soylarında atalarından gelen renk pembesi tercihlerini miras almış olmaları muhtemeldir . Farklı yenilebilir meyveler ve meyveler toplayan toplayıcılardı. Kadınların çalışmaları, yavrularının sağlığı ve yaşamı için büyük önem taşıyordu. Olgun meyveleri olgunlaşmamış meyveden ayırmayı ve bunu diğerlerinden daha hızlı, daha hızlı görebilmeyi öğrenmek zorundaydılar. Genel olarak, kadınların renk algısı erkeklere göre çok daha büyüktür, bu yüzden neredeyse hiç  kör kör kadın yoktur.

adamlarının kokusu bir kadını sakinleştirir.

adamlarının kokusu bir kadını sakinleştirir.

British Columbia Üniversitesi'nden bilim adamları araştırma yaptılar ve sevgili bir adamın kokusunun bir kadının stres düzeyini azaltmaya yardımcı olduğunu keşfettiler .

Bu deneyde 96 çift katılmıştır. Erkeklere bir gün boyunca giymeleri gereken temiz tişörtler verildi. Daha sonra tişörtler, aldıkları tişörtü açıklanmadan kadınlara rastgele verildi. Sonuç olarak, eşinin T-shirtünü alan kızların test sırasında daha az stres hissettikleri bulunmuştur . Bir yabancının kokusunu soluyan kadınlar yüksek düzeyde kortizol seviyelerine sahipken, stres hormonu daha fazla rahatsız ve yorgun hissettiriyordu.

Kadınlar, hayvanları onlara hatırlattıkları için zayıflarlar.

Kadınlar, hayvanları onlara hatırlattıkları için zayıflarlar.

Küçük bir bebeğe bakarken hissettiğiniz kalp dokunuş hissini hatırlıyor musunuz? Kızlar, sadece yeni yürümeye başlayan çocuklara bakmaktan dolayı çıldırmaya hazırlar. Çocukların yüzlerinin oranları yetişkinlerin yüzlerinden çok farklı - iri gözleri, yüksek alnı, dolgun yanakları ve küçük bir çene. Bütün bu dış işaretler bilinçsizce küçücük ve çaresiz bir yaratık olarak algıladığı bu bebeğin dikkatini çekmek için bir kadını programlıyor.

Sonuç olarak, kediler, rakunlar, tavşanlar ve küçük ırklı köpekler gibi hayvanlar benzer zıt oranlara sahipler ve bakım ve koruma ihtiyacı olan savunmasız bir bebeğin izlenimini yaratıyorlar . Ayrıca, daha küçük hayvanlar çaresiz bir bebeğin bütün hayatını koruyabilirler çünkü bebekler büyüyemezken büyüdükçe pek değişmezler. Sonuç olarak, bu paradoksun, insanı  evcilleştiren modern insan eğilimi tarafından da desteklenen bir anne içgüdü ile doğrudan bağlantılı olduğu ortaya çıkıyor .

Bu gerçeklerden hangisi sizi en çok şaşırttı? Lütfen yorumlarda bize bildirin!


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları