Şimdi her zaman cildinizde garip şişlikler oluyor ve sonra sivilce veya kovan gibi görünmüyor mu? Bu her zaman kötü ve beklenmedik bir sürpriz ve çoğu zaman yüz, bacaklar, koltuk altı ya da bikini bölgesinde olur, ama açıkçası kesinlikle herhangi bir yerde görünebilir. Batık tüyler kesinlikle sağlık açısından tehdit edici değil, ama çok sinir bozucu ve utanç verici. Bu makalede, onlara nelerin sebep olduğunu ve ne zaman ortaya çıktıklarını öğreneceksiniz.

Nasıl görünüyor?

Nasıl görünüyor?

Batık kıllar , etrafında kıvrılmış ve ondan büyümek yerine tekrar deriye doğru uzayan tüylerdir . Batık bir saç çok can sıkıcıdır, cildi tahriş eder ve çok kaşındırır, bazen de enfekte olur ve acı verici, kaynağa benzer bir yarağa dönüşebilir.

Tıraş kremi kullanmamak

Tıraş kremi kullanmamak

Eğer tıraş öncesi cildinizi yumuşatıcı gibi ve sadece kuru tıraş yoksa, jilet saç uçları bileme biter ve bu bir neden olabilir  Batık tüyleri .

Çözüm - tıraş etmeden önce tıraş kremi veya jel kullanın ve sonra bir nemlendirici kullanın.

Sıkı giysiler giyiyorsanız

Sıkı giysiler giyiyorsanız

Sık sık sıkı kıyafetler giyerseniz, bu saçların doğru yönde büyümesini durdurabilir. Bunun yerine, cilde büyümeye başlayacaklar.

Çözüm çok basit - her zaman sıkı kıyafetler giymeyin.

Cımbız kullanarak

Cımbız kullanarak

Saçın tweezlenmesi , batık saçlar için başka bir neden olabilir. Bazen cımbız tüyleri tamamen çekmez, sadece gerdirir. Ve gerilirken, kıvrılır ve cilde geri dönüşebilir.

Çözüm - cildi kullanmadan önce cildi nemlendirici krem ​​veya hindistan cevizi yağıyla nemlendirin.

Başka bir seçenek, ağda ve hatta lazer gibi istenmeyen tüylerden kurtulmanın alternatif yollarını düşünmektir. Lazer potansiyel olarak kalıcı olarak kaldırabilir.

Derin temizlikten kaçınmak

Derin temizlikten kaçınmak

Bazen, ölü deri cilt yüzeyini bloke edebilir ve bu da içerisindeki yeni büyüyen saçları yukarı doğru değil, deri altında yana doğru büyümeye zorlar .

Bunun çözümü soyulmadır. Vücut için bir peeling eldiveni kullanın ve yüz için peeling ve peeling maskeleri kullanın. Ve aşırıya kaçmayın, güzellik terapistleri haftada iki defadan fazla pul pul dökülmesini önermektedir.

Doğal kıvırcık veya kaba saç

Doğal kıvırcık veya kaba saç

 Batık tüyleri sen folikülleri eğri olması anlamına gelen kıvırcık saç varsa diğer insanlara göre daha sık. Saç, pratik olarak geriye doğru bükülür ve cilde yeniden girer.

Eğer iri saçlarınız varsa, cildi delebilecek ve içine girebilecek kadar keskin uçları olabilir.

Çözümü basittir çünkü saçınızı gerçekten değiştiremezsiniz - nemlendirir, nemlendirir, nemlendirir.

Batık saçlarla nasıl baş edeceğinize dair başka püf noktaları biliyor musunuz? Yorumlarda bunları bize anlatın ve bu makaleyi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları