Modern bilimin, etrafımızda olan her şey için bir açıklaması olduğu görünüyor. Fakat ortaya çıktığı gibi, doğanın bir sürü başka hilesi var, bir gecede ortadan kaybolan göller, balıklar ve çok korkutucu ve etkileyici diğer şaşırtıcı şeyler, insanlar çoğu zaman doğru olmayan açıklamala vermeye çalışırlar.

9. Büyük bir göl bir gecede ortadan kayboldu.

9. Büyük bir göl bir gecede ortadan kayboldu.

Bu imkansız görünüyor, ancak 2016 yılında Şili'de, Riesco Gölü bir gecede tamamen ortadan kayboldu . 14 kilometrekareden fazla ,Su, içindeki balıkla birlikte ortadan kayboldu. Şimdi onun yerine bir çöl var.

Bilim adamları bu fenomeni henüz açıklayamazlar ancak jeolojik değişime bağlı olduğundan şüphelenirler .

8. “Thunderbolt”

8. “Thunderbolt”

Bu olayeski insanları korkuturdu. Yıldırım çarpışmasının gerçekleştiği yer bazen elektriklenerek , bir kişiyi yaralayabilir veya hatta öldürebilir.

Daha önce, bu tür alanlar çok tehlikeli olarak kabul edildi, ancak modern araştırmalar, tehlikeli elektriğin birkaç dakika içinde ortadan kalktığını gösteriyor. Fakat bu, hayatınızı riske atmanız ve güvenlik önlemlerini görmezden gelmeniz anlamına gelmez .

7. Balık ve diğer canlıların yağmur gibi yağması

7. Balık ve diğer canlıların yağmur gibi yağması

Bu, insanları her zaman korkutmuş çok nadir görülen bir fenomendir - hayvanların yağması. Onlar olabilir  balık , örümcekler ve hatta kurbağa. Bilim adamları bunun uzun yıllardır doğru olduğuna inanmadılar ve bu fenomen çok nadir olduğu için kimse onu incelemedi. Bazı insanlar bunun sadece, nadir balıkların karada ilerlediğini gören insanlar tarafından yaratılmış bir fanteziden ibaret olduğunu düşünmüşlerdir.

Bu gizemi araştırmaya ciddi bir şekilde başlayan ilk kişi, André-Marie Ampere idi. O  önerdi şiddetli rüzgarın ani Rüzgarlar rüzgar kaybolduğunda yere geri yağmur olur hayvanları, asansör verebilecek. Daha sonra, bilim adamları bu fikre daha fazla bilgi ekledi: sadece rüzgar değildi, su kasırgasıydı. Bu, bazı hayvanların donmuş olduğu gerçeğini açıklar, çünkü kasırgalar onları çok yükseğe kaldırmıştır.

Ancak bu fenomen konusunda hala çok fazla derin araştırma yapılmamıştır.

6. Donmuş hayvanlar

6. Donmuş hayvanlar

Evet, bu gülünç fotoğraf buz altında boğulmuş bir tilki temsil eder  . Birisi onu buldu ve insanları tehlikeye karşı bilgilendirmek için buzun yüzeyinin üstüne bıraktı. Ne yazık ki, bu tür vakalar nadir değildir: hayvanlar, buz gibi tehlikeli noktaların nerede bulunduğunu bilse de, bazen açlık veya başka etkenler (bir kurt paketi gibi) onları buzun üzerine koşmaya ve boğulmaya zorlar.

5. Bir cehenneme benzeyen lav akışı

5. Bir cehenneme benzeyen lav akışı

Bu fotoğraf Batı Kamokuna lav akışı içinde alınmıştır ışıklık Hawaii. İçine giren ruhlarla cehenneme gerçek bir giriş gibi görünüyor. Benzerliğin neden bu kadar tekinsiz olduğuna dair bilimsel bir açıklama yoktur ve belki de biri olmamalıdır. Henüz oldu.

4. Meksika'da “Sessizlik Bölgesi”

4. Meksika'da “Sessizlik Bölgesi”

Bu anomali birçok komplo teorilerini ve uzaylı hikayelerini uyandırdı. “ Silence Bölgesi ” Meksika'da bir radyo sinyali olmadığından ve diğer cihazların sık sık çalışmadığı bir çöldür. Geçen yüzyılın 70'lerinde, orada bulunan bir araştırma istasyonu, bilim insanlarının dikkatini çeken şeyler buldu. Cihazda çalışmayan cihazların sebebi olabilecek bir manyetik anormallik gibi garip şeyler buldular. Ayrıca, UV seviyesinin o bölgede normalden% 30 daha fazla olduğunu bulmuşlardır.

Bilim adamları, bu anormalliğin çok sayıda komplo teorisi nedeniyle gerçek olduğundan şüphe ediyorlar. “Bir şey gören” insanların sahte bilgileri, işleri daha iyi yapmaz.

3. Vernikli kayalar

3. Vernikli kayalar

Çöllerdeki birçok kaya, “ çöl verniği ” olarak bilinen sıra dışı bir malzeme ile kaplıdır . Bu konuda en ilginç olanı, eski insanların bugün hâlâ bulunabilecek olan görüntüleri oymasıdır. Bilim adamları, kil, demir, mikroorganizmalar ve manganezden ne olduğunu bulmuş olsalar bile, ilk etapta verniği yapan şey hala bilinmemektedir.

Temel teori , verniğin, kendilerini korumak için içinde bulunan mikroorganizmalar tarafından üretilmesidir. Ama bu sadece bir teori.

2. Baldy'nin kumulunu monte edin

2. Baldy'nin kumulunu monte edin

ABD'de Mount Baldy'de çok nadir ve tehlikeli bir anormallik bulundu. Bu dağ, her yıl birkaç metre hareket ettiği için “canlı ve seyahat” olarak adlandırılan bir kumuldur. Ama tehlike kumulda görünen gizemli deliklerde yatar .

İlk olarak 6 yaşında bir çocuk olan küçük bir turistin deliğin içine düştüğü zaman bulundu. Bir kurtarma ekibi çocuğu buldu ve kurtardı. Bu olaydan sonra, bilim adamları delikleri araştırmaya başladılar ancak hala nasıl göründüklerini açıklayamadılar. Onlara göre, bu yeni bir jeolojik fenomen olabilir.

1. Buz tsunami

1. Buz tsunami

Bu, sadece doğru rüzgar hızı ve sıcaklığı olduğunda ortaya çıkan eşsiz ve korkutucu bir doğa olgusudur . Buz bazen göllerden ayrılır ve karada donmuş bir tsunami gibi gelir. Tabii ki, sudan daha yavaş ama yine de hızlı hareket edebilir ve durması zor olabilir. Bunu gören insanlar sesin yaklaşan bir trene benzediğini iddia ediyorlar. Ama bu çok korkutucu ses değil, sebep olduğu yıkım.

Bu fenomenin araştırması hala devam ediyor.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları