Dairelerin çoğu küçük mutfaklara sahiptir. Çoğu zaman, yemek yaptığımız odalar yeterince büyük değildir, bu yüzden doğaçlama yapmamız gerekir.

1. Dahili cihazlar

1. Dahili cihazlar https://www.inmyroom.ru

Tüm cihazlarınızı ankastre yapabilirsiniz: buzdolabı, mikrodalga fırın ve bulaşık makinesi. Aletler dolap kapılarının arkasına gizlenebilir ve harika görünecektir.

2. Kesme tahtası tutucusu

2. Kesme tahtası tutucusu https://tikkido.com/

Bir odayı boşaltmak için, bu kesme tahtası tutucusunu yapabilirsiniz. Kesme tahtaları sıklıkla kullandığımız şeylerdir, bu yüzden kolay erişilebilmeleri önemlidir. 

3. Dönen raflar

3. Dönen raflar https://www.housebeautiful.com/

Yine, her şey alanı düzenlemekle ilgili. Burada , bu rafları kendiniz nasıl yapabileceğinize dair bir açıklama bulabilirsiniz.

4. Delikli Tahtalar

4. Delikli Tahtalar https://www.hometalk.com/8784640/kitchen-pegboard

Pegboard'lar, tüm mutfak eşyalarıınızın her zaman erişilebilir olmasını sağlamak ve onlar için ayrı bir çekmece veya dolap kullanmak zorunda kalmaktan kurtulmak için harika bir yoldur. Buradan nasıl bir tane yaratılacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

5. Mobilya ve çekmecelerin dönüştürülmesi

5. Mobilya ve çekmecelerin dönüştürülmesi © inmyroom.ru

Mutfak dolapları her zaman olması gerektiği gibi kullanılmaz. Bu nedenle tasarımcıların özel olarak şekillendirilmiş çekmeceler ve mobilya dönüşümü sunmaları. Çünkü her küçük mutfak alanı, bir mutfak küçük olduğunda sayılır.

6. Asılı raflar

6. Asılı raflar © inmyroom.ru

Asılı raflar eşyaları depolamak için kullanılır ve aynı şey raflar için de geçerlidir. Rafları asılı eşyaları asmak ve raflara bazı süslemeler koyabilirsiniz.

7. Mutfak kapağını çıkarın

7. Mutfak kapağını çıkarın © inmyroom.ru

Sadece kapıyı tamamen kaldırın - bu aslında bir miktar yer boşaltır ve mutfağı daha büyük hissettirir. Dairenin etrafına yayılan mutfak kokularından korkuyorsanız, iyi bir havalandırma sistemi kullanın: herhangi bir kapıdan daha iyi çalışır.

8. Aydınlatma

8. Aydınlatma © inmyroom.ru

Asılı ampuller ve gömme aydınlatma en iyi seçeneklerdir. Bu aydınlatma sadece iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda sahip olduğunuz boş alanı da arttırır.

9. Tek renkli cepheler

9. Tek renkli cepheler © inmyroom.ru

Desenli cephelerde vazgeçmek, mekanın daha büyük görünmesini sağlamak için yapmanız gereken bir şeydir. Tek renkli mat dolap kapıları küçük bir mutfak için mükemmeldir. Ayrıca, büyük tutamaklardan ve düğmelerden kaçının.

10. Asılı dolaplar

10. Asılı dolaplar https://www.inmyroom.ru

Asılı dolapların sökülmesi, küçük mutfaklı insanlara verilen en popüler tavsiyedir. Kabul etmiyoruz: sadece akıllıca kullanın ve şeffaf cam kapılı dolapları seçin.

11. 2-brülör Ocakları

11. 2-brülör Ocakları https://www.inmyroom.ru

Büyük bir aileniz yoksa ve aynı anda birkaç şeyi pişirmiyorsanız, 4 brülörlü sobaya ihtiyacınız yoktur. 2 fazlasıyla yeterli.

12. Katlanabilir Perdeler

12. Katlanabilir Perdeler https://www.inmyroom.ru

Normal perdeler yerine merdane gölgeleri? Evet! Bu biraz alan boşaltır ve daha hafif hissettirecek.

13. Akıllı dekor

13. Akıllı dekor https://www.inmyroom.ru

Fazla boş yeriniz olmasa bile dekordan vazgeçmeyin. Yazı tahtaları ve parlak aksesuarlar şimdi gerçekten popüler.

Mutfağınızı dekore etmek için bu fikirlerden hangisini kullanırsınız? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları