Başkasının acısına sempati duyan ve kendi benzer şekilde davranan belirli birsürü kişi var. Gerçekten yardıma ihtiyacı olan birini terk edemezler ve genellikle samimi sarılmalar ve minnettar bir bakışla ödüllendirilirler.

1. Bu sincap 8 yıldır kurtardığı aileyi ziyaret ediyor.

2009'da Brantley Harrison ve ailesi bir baykuş tarafından yaralanmış bir sincap buldular. Sincapın bakımını yaptılar ve Bella'ya (hayvana verdikleri isim) 5 ay boyunca tedavi ettiler. Bundan sonra vedalaşma zamanı geldi ve Bella'nın doğasında evine dönmesine izin verdiler. Ancak, minnettar sincap, nezaketlerini unutmadı ve 8 yıldır her gün aileyi ziyaret ediyor.

- Sponsorlu -

2. Superdog, veterinerine çok minnettar!

3. Bu kuğu kurtarıcıyı kucaklıyor.

3. Bu kuğu kurtarıcıyı kucaklıyor.

Bu kuşların iyi bir ünü yoktur ve saldırgan ve düşmanca olduğu için ünlüdürler. Fakat Richard Weeze, çitlerle sıkışmış bir kuşa yardım etmekten korkmadı. Yaralı kuğu adamı sarmış ve boynunu onun çevresine koymuştur. Bunun kuşun "Teşekkürler" diyebileceğini düşünüyoruz.

4. Veteriner hekiminize hareketli bir "teşekkür ederim"

4. Veteriner hekiminize hareketli bir "teşekkür ederim"

5. Her gün bu eve minnettar bir geyik gelir.

5. Her gün bu eve minnettar bir geyik gelir.

Bir aile birkaç yıl önce avcılardan vahşi bir geyiği kurtardı. Şimdi hayvan ailenin minnettarlığını göstermek için onu ziyaret ediyor. Geyik çok sakin: pencereye geliyor ve herkesin uyanmasını bekliyor. Hayvan ekmeği çok seviyor, bu nedenle yerel dükkanlardan gelen satıcılar, geyiğe ücretsiz birkaç tane ekmek veriyorlar. 

6. Marvin bir hayvan barınağından kurtarıldı ve şimdi mutlu.

6. Marvin bir hayvan barınağından kurtarıldı ve şimdi mutlu. © cjt20 / reddit

7. "Geyik sıcak bir yer arayan evime geldi ve bana teşekkür etti."

7. "Geyik sıcak bir yer arayan evime geldi ve bana teşekkür etti." © Amscolie / imgur

Takma adı Amscolie olan bir dişi geyik,  vahşi hayvanlar yetim kalan gerçek bir anne. Dışarıda fırtına vardı ve geyiği kontrol etmeye gitti ancak bulamadı. Daha sonra, onları evinde buldu. 3 bebek geyiği, kilidini unuttuğu arka kapıdan evine gizlice girdi ve rahatça yere yatıyordu. Kız evden ayrılmalarını sağlayamadı ve bu yüzden hava daha iyi olana kadar evinde beklemelerine izin verdi. Şükreden bin öpücük aldı.

8-Bu kanguru, her gün kurtarıcılarını 10 yıldır kucaklıyor.

8-Bu kanguru, her gün kurtarıcılarını 10 yıldır kucaklıyor. © The Kangaroo Sanctuary Alice Springs / facebook

Abigail kurtarıldı ve sadece 5 aylıkken Alice Springs Rezervine nakledildi. Her gün, insanların sarılmalarıyla nezaketi hatırladığını gösterir.

 © The Kangaroo Sanctuary Alice Springs / facebook

Bu bebek şu an çok küçük ama zaten duygularını ifade edebiliyor.

9. Köpek kimsenin yanına kimsenin girmesine izin vermedi, fakat bu çocuğu tanıştığında kalbi eridi.

Nora, önceki sahiplerinden gelen kötüye  muameleden kurtulmuş bir köpektir. Çok acımasızlardı ki Nora şimdi tüm insanlardan korkuyor. Güvendiği tek kişi Archie adında bir yaşında bir çocuk. Ailesi Nora'yı bir hayvan barınağından aldı ve şimdi bu 2'yi ayırmak imkansız.

Bu köpek yangından kurtarıldı ve artık bir itfaiyeciymiş.

Bu köpek yangından kurtarıldı ve artık bir itfaiyeciymiş.

Jake yanan bir ahırda sıkışmış bir köpek yavrusuydu. Vücudunun% 75'i yanıyordu. Ateşten kurtarılmasına rağmen, sahipleri onu veteriner kliniğine bıraktı. Bu köpeğin hayatını kurtaran itfaiyeci William Linder, yavruyualıp eve götürdü. Şimdi Jake'in sevimli bir sahibi ve itfaiyeci rozeti var.

Bonus: Bu yalınayak çocuk, hayatı soğuktan korumak için ceketini evsiz bir köpek verdi.

Bonus: Bu yalınayak çocuk, hayatı soğuktan korumak için ceketini evsiz bir köpek verdi.

Soğuktan eve kedi yavrusunu getirirlerse veya evsiz bir köpek için yemeğe para verdiyseler, çocuğunuza kızmayın. Bu tür eylemler bir çocuğun büyük bir kalbe sahip olduğunu gösterir. Bu insanlar sayesinde bu gezegenin hâlâ bir şansı var.

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları