Efsanevi usta eserleri arasında başka gizemler var mıydı?

Nestfun , büyük sanatçının muhteşem dünyasını keşfetme şansı sunuyor.

5. Salvator Mundi'deki resimde bir hata

 5. Salvator Mundi'deki resimde bir hata © wikipedia

Resme yakından bakarsanız, İsa'nın elinin şeffaf olduğunu fark edeceksiniz. Fakat optik yasalarını dikkatle inceleyen Leonardo, kristal kürenin arkasındaki arka planın bu şekilde görünemeyeceğini bilmeliydi. Arka plan büyütülmeli ve odak dışında görünmelidir.

4. Son Akşam Yemeği ile ilgili şaşırtıcı bir gerçek

4. Son Akşam Yemeği ile ilgili şaşırtıcı bir gerçek © wikipedia

Bu tuval üzerine İsa ve Yahudileri bir araya getiren ne olabilir? Aynı kişinin Hem İsa hem de Yahudi için bir model olduğu bir efsane vardır. Ne yazık ki, bu kişinin kim olduğu bilinmiyor.

Efsaneye göre da Vinci, İsa'sını korist olarak görev yapan kilise korusunda buldu. Daha sonra, resim bitmek üzereyken usta Judas rolü için kimseyi bulamadı ve o sırada hendekte yatan sarhoş bir adam çıktı. Da Vinci, Judas imajını bitirdiğinde, model 3 yıl önce İsa olarak poz vermesinden dolayı resmin tanınmasını itiraf etti.

- Sponsorlu -

3. ilgili bir başka şaşırtıcı gerçek Last Supper

3. ilgili bir başka şaşırtıcı gerçek Last Supper © wikipedia

Bunda başka ilginç detay boyama olduğunu Judas yanında yatan devrik tuzluk . Bunun, dökülmüş tuzun belaya gideceği inancını destekleyebilmesi mümkündür, çünkü tuval, İsa toplananlardan birinin ona ihanet edeceğini söylediği anı tasvir etmektedir.

2. Isabella d'Este'nin Portresi adlı yeni bir vahiy

2. Isabella d'Este'nin Portresi adlı yeni bir vahiy © korumacı

Isabella d'Este'nin Portresi yakın zamanda bulundu ve bilim insanlarına göre, Leonardo da Vinci'nin eserlerine ait. Bu, sanatçının kullandığı pigmentlere ve astara özdeş bir pigmentin yanı sıra Mona Lisa'ya inanılmaz derecede benzeyen kadının - özellikle gülümsemesinin - imgesi ile belirtilir.

1. Bir Ermine'li Lady'nin çeşitli versiyonları

1. Bir Ermine'li Lady'nin çeşitli versiyonları © 1000museums © 1000museum

Ermine'li bir bayan, yeni bir tarama tekniğini kullandı ve bilim adamlarını şaşkınlığa düşürdü; bu resimde görülen her zaman bir ermine değildi. Portrenin en az 2 versiyonu, şimdi bildiğimiz form üzerine gelmeden aynı tuval üzerine boyandı. İlk versiyon ermine yoktu ve ikincisi tamamen farklı bir hayvan tasvir etti

AYRICA BAKINIZ: Eski İnsanların Kullandığı 10 Tuhaf Şey

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları