Doğa Ana her zaman sürprizlerle doludur. Gezegenimizde kaç tane inanılmaz ve farklı yaratık yaşadığına inanmak zor!
Bugün, Nestfun'da , muhtemelen daha önce hiç duymadığınız on adet nadir hayvana paylaşıyoruz. Güzel dünyamızın çeşitliliği asla bizi şaşırtmaz!

Ili Pika

 Ili Pika

Bu şirin ve son derece nadir görülen hayvan, 'sihirli tavşan' olarak da bilinir. Ili Pika son yirmi yılda ilk kez fotoğraflandı. Çin'in Tian Shan Dağları'nda ilk keşfedildi.

Pinokyo Kurbağa

Pinokyo Kurbağa

Bu yaratık aynı zamanda 'Spike-Nosed Tree Frog' adıyla geçiyor. Bir erkek kurbağa, çiftleşme döneminde veya tehlikeyi hissettiğinde, uzatılmış, Pinokyo benzeri burnu yukarı bakmaya başlar.

- Sponsorlu -

Gagalı Maymun

Gagalı Maymun

Dünyadaki en nadir primat, 2010 yılında kuzey Burma'da (Myanmar) keşfedilmiştir. Burnunun olağandışı şekli yüzünden, maymun yağmur yağdığında daima hapşırır.

Pembe el balığı

Pembe el balığı

Birkaç yıl önce, bilim adamları elle benzeri yüzgeçli 14 balık türünü keşfetti. Şu anda dokuzu yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Beyaz yarasa

Beyaz yarasa

Orta Amerika'dan gelen bu oldukça küçük beyaz dostlar, Heliconia yapraklarının bir çadırında yaşıyor, meyve yiyor ve sadece uzunluğu 1,5 inç (4.7 cm) kadar büyüyebilir.

Grimpoteuthis (aka Dumbo Ahtapot)

Grimpoteuthis (aka Dumbo Ahtapot)

Bu tuhaf derin deniz hayvanı, ünlü animasyon filminden uçan fil Dumbo'nun kulaklarına benzeyen, bacaklarındaki zar üzerindeki iki kanat yüzünden takma adını aldı.

Salp

Salp

 Suyu şeffaf cisimlerinden pompalayan, suda CO2 yemeyen planktonik tunikatlardır. Muhtemelen onlara teşekkür etmeliyiz, çünkü sudaki ve havadaki karbon seviyelerini de düşürürler.

Pembe gözlü Caedicia

Pembe gözlü Caedicia

Çarpıcı, pembe fasulye benzeri gözlerle bu çekirge, Pasifik yaylalarında Muller Range dağlarında yaşıyor.

Cherax Pulcher

 Cherax Pulcher

Bu fevkalade güzel, renkli yengeç geçen sene Endonezya'da keşfedildi.

AYRICA BAKINIZ: Dünyanın En Sevimli Hayvanı Olarak Bilinen Quokka'ların 25 Muhteşem Fotoğrafı

Albino Çin yumuşak kaplumbağa

Albino Çin yumuşak kaplumbağa

Bu küçük kaplumbağalar, uzun boynu ve tüp benzeri burun deliklerini, su altında nefes alacak bir şnorkel olarak kullanıyorlar

Nendo

Nendo

Papua Yeni Gine ormanlarında, olağanüstü nazik gözleri ve tüp şeklindeki burun delikleri olan bu sevimli yarasa 2009 yılında keşfedildi. Star Wars filmlerinden Jedi Master ile olan benzerliğinden dolayı '' Yoda sopası '' olarak anlandırıldı.

Amazon nehir yunus balığı

Amazon nehir yunus balığı

Pembe nehir yunusları olarak da bilinen genç Amazon nehir yunusları açık gri renklidir ancak bazıları yaşlandıkça pembe renk alırlar. Bu yunuslar dostça ya da kolayca eğitilmemişlerdir, bu yüzden  nadiren esaret altındadırlar.

Bonus

Bonus

Bu görüntü bizi ilk önce şok etti. Sonra Photoshopped olduğunu fark ettik. Ancak dev kalamar aslında var ve kadınlar için 13 m  ve erkekler için 10 m  kadar büyürler!

 

Kaynak: https://brightside.me/wonder-animals/ten-incredible-animals-that-youve-probably-never-heard-of-135205/

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları