Dünya çok sır saklıyor. Eğer bilim bir şeyi açıklayamazsa, bulguları imkansız olarak yazmamız gerektiği anlamına gelmez. Yeterince derin kazarsanız, herhangi bir mantıksal açıklamaya sahip olmayan pek çok ilginç şey bulabilirsiniz.

1. mühürlü antik mezar bir İsviçreli saat

1. mühürlü antik mezar bir İsviçreli saat

Onlar Ming Hanedanı bir mezar açıldığında, bilim adamları bir  saat bulacaklarını hayal bile edemezler bir İsviçre yazıt ile. Bu nasıl olabilir? Şimdiye kadar bir cevap yok. Bulgunun yaşı 400 yıl olarak tahmin edilmektedir. Mezarın daha önce açılmamış olmasıyla daha da fazla soru ortaya çıkıyor, bu da saatin modern bir insan tarafından yerleştirildiğini varsaymayı imkansız kılıyor. Saat nasıl geçti? Belki de bilim adamlarından biri, iş arkadaşlarını böyle tartışmalı bir eserle karıştırmaya karar verdi.

Mısır'dan 38 cm uzunluğunda bir parmak

Mısır'dan 38 cm uzunluğunda bir parmak

İsviçreli girişimci ve antik çağdaki sevgilisi Gregor Spörri'nin bulunması hala birçok soruyu gündeme getiriyor. Onun sözlerinden 1988 yılında, bu eseri Gregor'a gösteren bir mezar raideriyle bir araya getirildi. Spörri bunu çok hafif ve inanılmaz derecede büyük olarak tanımlar. Ne yazık ki, bu parmak kendisine hiçbir zaman satılmadı, ancak bir orijinallik sertifikası ve bir X-ışını görüntüsü gösterilmiş olmasına rağmen (şu anda bunların yeri bilinmiyor). Umutsuz adam 10 yıl sonra satıcıyı bulmaya çalıştı ama başarısız oldu. Bu yapıtın devlerin varlığının gerçek bir kanıtı mı yoksa sadece zekice bir aldatmaca mı olduğu hala bilinmiyor.

Stanley Otel'de bir hayaletin fotoğrafı

Stanley Otel'de bir hayaletin fotoğrafı

Bu fotoğraf Houston'daki Çocuk Müzesi Halkla İlişkiler Müdürü Henry Yau tarafından çekildi. O ve karısı bu otelde kaldılar ve hatıra fotoğrafı olarak salonun iç kısmını yakalamaya karar verdiler. Ona göre, lobiyi fotoğrafladıktan sonra, bütün gece huzursuz ve zayıf hissettim. Sabah saatlerinde, kesinlikle lensin içinden görmediği bir şey bulduğunda, sürprizini düşünün! Fotoğrafını çektiği hakkında birçok hipotez var, ama tamamen güvenilir bir açıklama hala bulunamadı.

4. Ay'da bir piramit

4. Ay'da bir piramit

Ay'ın yüzeyinde çok fazla soruya neden olan çok sayıda fotoğraf var . Bu şekilde, ışık ve gölgeler veya bir tür doğal oluşumun sonucunu kesinlikle söyleyemeyeceğiniz açık bir piramit şekli görebilirsiniz. Peki ebedi dostumuzla neler oluyor? Bütün gerçeği ne zaman öğreneceğimizi merak ediyoruz.

Tayland Mekong Nehri 5. parlayan topları

Tayland Mekong Nehri 5. parlayan topları

Işıklar birkaç yüz metre uçtuktan sonra, nehir yükselecek ve kaybolur. Modern bilim bunu açıklayamaz. Yerlilerin kendileri, bunun arkasında Nag'in bulunduğu, nehrin içinde yaşayan bir adam yılanının olduğuna inanırlar. Ve bu olay Ekim ayında neredeyse her zaman ortaya çıktığı için, yerel sakinler bile bu etkinliğe adanmış festivaller düzenliyorlar. Peki bu toplar neler? Belki de bilim adamları yakında hepsini anlayabilecekler.

6. Ünlü bir UFO fotoğrafı

6. Ünlü bir UFO fotoğrafı

Bu tarihte bir UFO'nun en ünlü fotoğrafı olmalı . Bu güne, sahte mi yoksa orijinal mi olduğuna dair ateşli bir tartışma var. Fotoğraf, 1950'de ABD'nin, kitlesel paniğe ve bilinmeyenden korkuya neden olan “Dünyaların Savaşı” adlı radyo gösterisini ele geçirdiği bir zamanda ABD'de çekildi. Bu resim, şimdiki zamanda bile ortaya çıkışının kanıtlanmış bir hipotezi olmadığı için, cevap verdiğinden daha fazla soru sormaktadır.

7. Baltık Denizi'nin çözülmemiş anomali

7. Baltık Denizi'nin çözülmemiş anomali

İsveçli araştırmacılar 2011 yılında Baltık Denizi'nin dibinde bir  anormallik buldular . Bilim adamları disk şeklindeki nesneye yüzdüklerinde işler çok garipti. Elektronik ekipman çalışmayı durdurdu. Ama biraz daha uzağa yüzdükleri anda, ekipmanı hiç başarısız olmadı. Şimdiye kadar, denizin dibinde ne olduğuna dair kesin bir hipotez yoktur. Ve yeni bir keşif için uygun bir finansman sağlamadan, gizem asla açığa çıkarılmayabilir.

8. Güney Afrika'da açıklanamaz daireler

8. Güney Afrika'da açıklanamaz daireler

Bu gizemli çemberler Namibya çölünde ortaya çıktı ve yerel çömlekçiler onlara ölüm çemberi diyor ve onlara yaklaşmaktan korkuyorlar. Bilim adamları termitlerden çok büyük bir yeraltı bitkisine hipotezler öne sürdüler, ancak bunlardan sadece birisinin kesin bir cevabı olmadı, ve bu yüzden de soru bugün için geçerli. En inanılmaz hipotezler, bu vadinin (bu arada, dünyadaki en kurak) bir şekilde UFO'lar ile bağlantılı olabileceği varsayımına doğru kaymaktadır. Kim bilir?

Gezegendeki diğer şaşırtıcı ve tartışmalı öğeleri ve yerleri biliyor musunuz? Belki bir tane bile buldun? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları