Eğer bir teyzeye sahip olacak kadar şanslıysan, onun ne kadar havalı olduğunu biliyorsun. Eğlenceli olan sadık bir arkadaş. Teyzeler her çocuğun hayatında çok önemli insanlardır, ebeveynlerden ve büyük ebeveynlerden daha az rol oynarlar. Ve sadece bir aile üyesi olmakla ilgili değil, yeğenlerinin yaşamlarında özel bir yer işgal etmek için çaba sarfetmekle ilgili.

Teyze, doğumdan hemen sonra çocuğu tanıyan az sayıda kişiden biridir ve buna göre çocuk bakıcısı olarak hareket eder , alışkanlıklarını bilir ve yetiştirilmelerine katılır. Ebeveynlerin bebeklerini emanet etmeleri aile üyelerinden daha iyi kim olabilir? Teyzeler, büyükanneler ve büyükbabalar her zaman hayatlarındaki çocuklarla ilgilenmeye hazırdır, ancak teyzenin dedelerden daha fazla dayanıklılığı vardır. Bu, çocuğun ruh hallerine ve kaprislerine daha az duygusal olarak cevap vermesini sağlar.

Yetişkin yaşına rağmen, teyze arkadaş olarak hareket edebilir. Çocuğun ebeveyni olmadığı gerçeği, çocuğun  gözünde bir otorite kalırken , onlarla eşit düzeyde iletişim kurmasını ve ortak bir dil bulmasını sağlar. Teyze çocuğu en iyi arkadaş olarak gördüğünde, keyifli ve sıcak anılar yaratırken eğlenmek ve birlikte eğlenmek çok kolaydır.

Çocuklar bazen ebeveynlerin  kötü bir habere nasıl tepki verebileceğinden korktukları için başka bir kişiyle sorunları hakkında konuşmaları daha kolaydır. Ve şu anda, teyzenin çocuğunu tarafsız bir şekilde, öfke, hayal kırıklığı veya suçlama olmadan dinlemesi işleri kolaylaştırır. Daha sonra, zengin yaşam deneyimlerine dayanarak değerli tavsiyeler verebilir , destek sağlayabilir ve çocuğun sorunlu durumlarla baş etmesine yardımcı olabilir.

Bir çocuğun hayatındaki teyzenin varlığı onların aile değerleri oluşturmasını sağlar. Çocuk, kız kardeşleriyle yakın arkadaşı olan anne-baba örneklerini izler ve onları aile ilişkilerini kurma ve anlamada rol model olarak görürler . Hatta kardeşleri ve diğer aile üyeleriyle aynı şekilde iletişim kurmaya çalışacaklar. Ve sevdiklerinizle olan güçlü bağlardan daha değerli ne olabilir?

Teyze, çocuğun ebeveynlerini çok iyi tanıyor, böylece çocuğa onlar hakkında çok şey anlatabilir. Çocuklukları ve gençlikleriyle ilgili hatıraları ve hikayeleri paylaşarak, teyze çocukla olan ilişkisini güçlendirebilir. O onları tanır farklı gözlerle ebeveynleri bakmak ve çocuk ebeveynleri anlamak ve daha iyi hayatlarını tanımak yapan bazı ilginç gerçekleri öğrenir. Ve dürüst olalım, ebeveynlerimizin gençliği hakkındaki hikayeler, özellikle onları sansürlemek için orada olmadan, son derece heyecan verici ve ilginç.

Teyzem hem ebeveyni hem de çocuğu tanıdığı sürece, arabulucu olarak hareket edebilir. Bazen ailelerde kuşak sorunları olabilir. Ebeveynler çocuklarıyla nasıl konuşacaklarını bilmiyorlar ve sırayla çocuklar da yaşlılarının onları anlamadıklarına inanıyor. Teyzem her iki tarafa diğerinin isteklerini ve iddialarını aktarmaya çalışabilir . Bu tartışmaya katılmıyor ve bu yüzden durumu kenarlardan görüyor. Bu durumda hem ebeveynler hem de çocuklar onu dinleyecektir, çünkü aynı zamanda hem yetişkin hem de arkadaş.

Çocuk sahibi teyzenin çocuğa arkadaş ve oyun arkadaşı sağlaması da önemlidir  . Büyükanne ve büyükbabasında birlikte vakit geçirebilir, ailelerinin tarihini öğrenebilir ve sadece aile çevresinde toplanıp eğlenebilirler. Teyzenin çocuğu yoksa, o zaman ona yardım etme sırası geldi. Çocuksuz teyzeler, yeğenlerinin ve yeğenlerinin, kendi küçük çocuklarına sahip olmadan, çocuklara sevgi, bakım ve hassasiyet göstermeleri için bir fırsat olduğunu bulur.

Teyze çocuğun hayatındaki rolü vurgulanamaz. Önemli, ailesinin ve hayatının bir parçası ve yeğenleri ve yeğenleri için daima orada olacak. Onları seviyor ve ona bu aşkın karşılıklı olduğunu söylemek için özel bir fırsat beklemene gerek yok.

Teyzen var mı yoksa belki de yeğenlerin ve yeğenlerin var mı? İkiniz arasındaki ilişki nasıl? Hikayenizi yorumlarda bizimle paylaşın.


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları