Muhtemelen bildiğiniz gibi insanlar mükemmel değildir. Erkeklerin% 23'ü ve kadınların% 19'u eşlerini aldattığını kabul etmiştir. Fakat diğer sayılar çok daha ilginç. Aldatmadan sonra terapist gören çiftlerin% 70'i birlikte kalıyor . Bu makalede, ilişkiniz üzerinde nasıl çalışacağınız konusunda size bilgi vereceğiz, böylece eşinizin güvenini geri kazanabilirsiniz.

1. Acıyı en aza indirmeye çalışmayın.

1. Acıyı en aza indirmeye çalışmayın. Habertürk

İhanete uğrayan bir kişinin gerçekten nasıl olduğunu bilmesi gerekiyor. Tüm soruları adil bir şekilde cevaplamaya çalıştığınızda, farkında olmadan bazı ayrıntıları yanlışlıkla gizleyebilirsiniz. Hatta gerçekten genel cevaplar verebilir ve yalan söylediğin gibi hissetmeyeceksin.

Ancak eşiniz bir şeyleri saklıyormuş gibi hissedeceksiniz. Ve bazı ayrıntılar zamanla ortaya çıkabilir ve eşinizin hayatını bir kâbus haline getirebilir. Uzun süre kafalarında olanların görüntüsünü tutacaklar.

Ancak konuşmadan kaçınmak da iyi bir fikir değildir. Hiçbir şey saklamayın. Bu zor zamanın üstesinden gelmek için acıyı hissetmeniz gerekir, aksi halde yaralar iyileşmez . Acıyı en aza indirmeye çalışmayın, çünkü bu durumda zaman en iyi tedavidir.

2. Bütün gerçeği söyle.

Bir ilişkide güven çok kırılgandır. Bir kez yalan söylemiş olsanız bile, en iyi eylem, partnerinize tüm gerçeği anlatmaktır.

Psikolog Robert Weiss, güveninizi geri kazanmanın ancak ilişkinizi tamamen şeffaflaştırırsanız mümkün olduğunu söylüyor . Aynı şey en küçük detaylar için de geçerlidir. Eğer arkadaşınla barına gidiyorsan, sana ortak olduğunu söyle. Ortağınıza bahsetmek için daha az “tehlikeli” konum oluşturmayın.

- Sponsorlu -

Güveni kazanması gereken kişinin zor zamanları olacaktır. Onlara yönelik olumsuz tepkilerin dinlenmesi, yolun başlangıcındaki günlük gerçeklikleri olacaktır. Her iki ortağın da bunun üstesinden gelmesi gerekiyor.

Saldırmayın . Eşinize “Sen de ideal değilsin” dediğinde, kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun. Bu tamamen normal bir reaksiyon. Ama karşılığında ne alacağınızı düşünün. Eşinizin öfkesi anlaşılabilir. Eğer ilişkinizi kurtarmaya çalışıyorsanız ve yok etmiyorsanız, onlara bir şey söyleme.

4. Sanığın ve savcının rollerini oynamayın

4. Sanığın ve savcının rollerini oynamayın

En kötü bölüm (aldatma) bittiğinde, en zor aşama başlar. Birlikte kalmaya karar verdiyseniz, sanık ve savcının rollerini oynamayın . Bu davranış güven oluşturmaz, tam tersi bir sonuca sahiptir.

“Savcı” her zaman öfkelerini ifade etmeye çalışacaktır, onlar güveni yok eden kişi için yeni görevler ve görevler ile ortaya çıkacaktır. “Sanıklar” affedilmeye çalışılacak ve her girişimde başarısız olunca kızacaklar.

Bu durumdaki en iyi karar sakin olmak ve partnerinize çalışmaya hazır olduğunuzu söylemektir, ancak sürekli hatırlatmalar yardımcı olmaz.

5. Diğer insanları dahil etmeyin.

5. Diğer insanları dahil etmeyin.

İkiniz de ihanetten sonra birlikte kalma kararını verdiniz, bu yüzden ikiniz de sorumlusunuz. Bu yüzden bu süreçte başka insanları asla dahil etmemelisiniz: arkadaşlarınız, akrabalarınız veya çocuklarınız.

Aynı şey her iki ortak için de geçerlidir. Olanlarla ilgili konuşmalar sadece üçüncü taraf olmayan ortaklar arasında olmalıdır . Psikoterapist Joe Kort,  üçüncü taraf olabilecek tek kişinin bir aile danışmanı olduğuna inanmaktadır.

6. Partnerinize daha fazla erişim verin.

6. Partnerinize daha fazla erişim verin.

Ortağınızı hayatınızın çok kişisel parçalarına bırakın: sosyal medya, yazılı mesajlar, çağrılar . Dürüst olmaya karar verdiysen, saklanacak bir şeyin yok. Bu adım eşinizin sakinleşmesine ve size daha fazla güvenmesine yardımcı olacaktır.

Zaman içinde, eşiniz her zaman kontrol etmeniz gerekmediğini anlayacaktır. Güven tam olarak geri döndüğünde tamamen dururlar.

7. Sembolik hareketler yapın.

7. Sembolik hareketler yapın.

Evlilik, evlilik öncesi ve aldatma kurtarma danışmanı Dr. Jim Walkup, müvekkillerinin sembolik jestleryapmasını tavsiye ediyor . Hem çıkmaya başladığınızda hem de mutlu olduğunuzda, ikinizi de mutlu eden bir şey olabilir.

Akşamları geç saatlere kadar filmlere gidebilir, parkta yürüyebilir veya gölette kuğuları besleyebilirsiniz. Böyle bir şey yaparken, birbirinizi suçlamayın ve ne olduğunu düşünmeyin . Bu yeni, iyi hatıraları birlikte yapmanıza yardımcı olacaktır.

Daha aşırı bir şeyi sevenler için de seçenekler var: Bir yolculuğa çıkabilir ya da başka bir şehre ya da ülkeye geçebilirsiniz. Bu büyük bir duygusal sarsıntı ve her iki ortak için yeni bir başlangıç ​​olabilir.

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları