Bu sene Vietnam'da açılan Altın Köprü, birkaç gün içinde internete çarptı . Birçok insan birçok fotoğrafta tasvir edilen inşaatın gerçek olduğuna inanamadı. Ve haklılar çünkü bulut seviyesinde bulunan ve 2 dev insan avlusu tarafından desteklenen bir dağ köprüsü olabileceğini hayal etmek gerçekten zor .

1. El üstünde, Vietnam

1. El üstünde, Vietnam

Golden Bridge , Vietnam'ın Da Nang şehrinde ilgi odağı haline geldi. Eşsiz yapısı sayesinde 2 kişi tarafından anında ziyaretçiler tarafından sevildi - 2 dev el , köprüyü destekliyor. Her iki el gerçekçi bir şekilde antik görünüyor.

Tasarımcılara göre , Tanrı'nın ellerinin bu altın şeridini yerden kaldırdığı yanılsaması olmalı. Ve ziyaretçilere göre , bu etkileyici heykeller, tasarımlarına, bunları oluşturmak için gerekli olan beceri herkesi şaşırtacak ve marifet bu fikri yürütmeye sürdü.

2. gökyüzünde, Malezya

2. gökyüzünde, Malezya

Gökyüzü köprüsü hiçbir yere götürmez ve hiçbir şey bağlamaz. Malezyalı hükümetin turist çekmek için başlattığı bir inisiyatifin bir parçası olarak inşa edildi.

Onun sayesinde benzersiz yapı , köprü yalnızca bir çelik kulenin ve 8 kalın tel tarafından desteklenmektedir. İşini yerine getirmeyi başardı ve pek çok ziyaretçi çekmeye devam ediyor. Ayrıca düzenli olarak türünün en iyi cazibe listeleri listelerde görünür .

3. okyanus karşısında, çin

3. okyanus karşısında, çin

Donghai Köprüsü , dünyanın en uzun çapraz deniz köprülerinden biridir. Ama aynı zamanda Çin'de bulunan Hangzhou Körfezi'ndeki köprü , kardeşinden biraz daha uzun.

Zarif S şekli o fotoğraflarda güzel görünmesini sağlar köprüsünün, oldu yapılmış güvenlik nedeniyle. Düz yollardan farklı olarak, bu virajlı otoyoldaki sürücüler, dönüşlere konsantre olmaları gerektiği için uyanık kalmalıdır.

4. Bir orman yoluyla, Kanada

4. Bir orman yoluyla, Kanada

Capilano Suspension Bridge , aynı yerdeki bir ırmağı geçerek, buranın yerli sakinleri olan Squamish Kızılderili kabilesinin liderinden türemiştir .

Köprü, rotanın bir kısmının , ormandaki bu yürüyüşü bir başka, daha büyülü seviyeye getiren ağaç tepelerinin seviyesine yükselmesi nedeniyle şaşırtıcıdır . Ağaçlar karla kaplı ve birçok ışıkla aydınlandığında bu duygu Noel'de daha da güçleniyor  .

5. Yansıma, Almanya

5. Yansıma, Almanya

Rakotzbrücke Şeytan Köprüsü , suya yansıyan ve belli bir açıdan mükemmel bir çember oluşturan yaylarıyla ünlüdür . Burası mistik bir aura ile çevrilidir ve köprünün üzerinde yürüyemez.

Köprünün girişi gizemli değil, güvenlik nedenlerinden ötürü , estetik amaçlı ve faydacı olmayan amaçlar için yapıldığı için kapatılmıştır  .

6. Şelalenin üstünde, ABD

6. Şelalenin üstünde, ABD

Benson Köprüsü , eşsiz ve pitoresk konumu ile ünlüdür. Üst kademenin en iyi görünümünü sağlamak için büyük bir şelalenin alt kaskadının üzerine inşa edilmiştir .

Eski bir Hint efsanesine göre , Multnomah Şelalesi , liderin kızının, kabilenin korkunç bir hastalıktan kurtarılması uğruna ruhlarını feda ederek uçurumdan atladıktan sonra ortaya çıktı.

7. bir şelale, Norveç

7. bir şelale, Norveç

Latefossen şelale üstte aslında 2 farklı şelaleler, o altta birleştirmek olduğu gerçeği ile ünlüdür.

2 akışın tek olduğu noktada , yolun üzerinden geçen karayolunun bir kısmı var. Çok güzel ve düşük bir ark köprüsü üzerinde yer alır ve bu köprünün gezileri genellikle, bu köprünün turistler tarafından neden bu kadar sevildiğini büyüleyici hale getirir.

8. Su Kemeri, Büyük Britanya

8. Su Kemeri, Büyük Britanya

Galler'de bulunan Pontcysyllte Su Kemeri , UNESCO Dünya Mirası listesinin bir parçasıdır  .

200 yıl önce inşa edilmiş olan bu eşsiz su yolu, sadece bir mühendislik şaheseri olmakla kalmayıp aynı zamanda kusursuz bir anıtsal mimari parçası haline gelmiştir . Su kemerinin onu çevreleyen doğal manzaraya mükemmel bir şekilde uyması , UNESCO tarafından vurgulanmış ve özetlenmiştir .

Bu cazibe ile ilgili en keyifli şey, ziyaretçilerin 125 ft yükseklikte tekne turları alabilmeleridir .

9. Teakwood köprüsü, Myanmar

9. Teakwood köprüsü, Myanmar

Teakwood U Bein Bridge , dünyanın en uzun ve en eski ahşap köprüsü olarak kabul edilme hakkına sahiptir, ancak resmi olarak değil . Belki de bazı ahşap kirişlerin güvenlik nedenleriyle beton direklerin yerini almasıdır. Yeni sütunların yanı sıra, bu köprü neredeyse 2 asırdır mevcuttu ve yeni tahkimat bu yapıyı daha az onurlu bir hale getirmemeli .

Köprü, bölge sakinleri için sel dönemlerinde yerleşimleri birbirine bağladığından büyük önem taşımaktadır. Ve kuru mevsim boyunca, yerden üstte U Bein Köprüsü kuleleri.

10. Doğal köprüler

10. Doğal köprüler

Doğa tarafından oluşturulan köprüler veya  kemerler genellikle su ve rüzgardan kaynaklanan erozyon sonucunda oluşur. Fakat bu mucizevi köprülerin ortaya çıkması için tek yöntem bu değil.

11. Bir peri masalı, Çin

11. Bir peri masalı, Çin

Peri Yürüyüş Köprüsünün son zamanlarda 1987'de yapıldığı gerçeğine rağmen, insanlara bakmak, onun eski ustaların, hatta efsanevi yaratıkların bir masaldan esinlendiği izlenimini alacak şekilde tasarlandı .

Bu köprü sadece kayaların arasından mükemmel konumu nedeniyle değil, kayaların kendileri için de dikkate değer. Huangshan'daki Sarı Dağlar  , UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Bu , Na'vi dünyasını yaratmak için Avatar , James Cameron yapımcısına ilham veren bu fantastik görünümler  .

12. Fantezi, İspanya'dan

12. Fantezi, İspanya'dan

Puente Nuevo , İspanyolca'dan “Yeni Köprü” olarak tercüme edildi, ancak asıl aslında 18. yüzyılda inşa edildi.

Eski tek kemer köprüsü hızlı bir şekilde inşa edildi, 6 yıl sürdü ve yaklaşık 50 kişinin hayatını alarak çöktü. Bu yüzden yeni köprünün inşası çok ciddiye alındı ​​ve süreç 34 yıl sürdü . Fevkalade güzelliği ile turistleri çekiyor.

13. Çin'den bir apartman dairesiyle

13. Çin'den bir apartman dairesiyle

Çin'deki yüksek nüfus yoğunluğu ve Chongqing şehrinin aktif gelişimi,  yaratıcı ulaşım çözümlerini aramak için kurallarını belirliyor. Eşsiz monoray , bir apartman dairesi bloğundan geçiyor .

Konut sakinleri bu durumun onları rahatsız etmediğini söylüyor çünkü gürültü seviyesi çamaşır makinesinden daha yüksek değil. Ek olarak, metroya gidişi hiç bu kadar kısa olmamıştı.

14. Konut köprüler

14. Konut köprüler

Konut köprüleri Avrupa'da çok yaygındır ve sadece ünlü Ponte Vecchio gibi satıcılar tarafından işgal edilmemektedir .

Orada  büyük bir kale - Fransa'da bir köprüde duran Château de Chenonceau . İngiltere'nin 17 yüzyıldan kalma küçük bir taş Köprü Evi olmasına rağmen, adından da tahmin edebileceğiniz gibi, bir köprü üzerinde de bulunuyor. Varlığını boyunca, o  olmuştur 8 kişilik bir aile için bir mağaza, bir atölye ve hatta bir ev.

15. Cam Köprü, Çin

15. Cam Köprü, Çin

Zhangjiajie Cam Köprüsü , bölgedeki turistleri çekmek ve insanların cesaretini kontrol etmek için yapıldı . Köprünün şeffaf bir tabanı var, yerden 850 metre yüksekte ve yaklaşık 1400 ft uzunluğunda,  dünyanın en uzun ve en uzun cam tabanlı köprülerinden biri .

Aramızdaki en cesurun , dünyadaki türünün en yüksek sıçrayışı olan 870 ft'den bungee-jumping'i deneyebileceği özel bir bölüm var .

Bonus: Zıplayan Köprü, Fransa

Bonus: Zıplayan Köprü, Fransa

Belki de, bu köprü gerçekte var olsaydı en sıradışı ve özgün olarak adlandırılabilirdi. Resim, sadece bir trambolin köprüsünün gerçekçi bir konseptini göstermektedir .

Proje, 2012 yılında ArchTriumph adlı bir mimari ve tasarım yarışması için Fransız stüdyo Atölyesi Zündel Cristea tarafından oluşturuldu ve 3. sırada yer aldı . Gerçek hayatta hayata geçirilmesi planlanmamıştı, ancak tüm internet üzerinden yayılan fotoğraflar, Paris'teki Seine Nehri üzerindeki 3-kemer köprüsünün gerçek olduğunu düşünerek birçok insanı aldatmıştı .

Bu köprülerden hangisini ziyaret etmek istersiniz? Lütfen yorumlarda bize bildirin!


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları