Volvo yeni sürücüsüz kamyon kendi kendine sürüş, elektrik ve bulut tabanlı

Volvo, kendi kendini süren araç yarışında ilerliyor.

Volvo , sürücüsüz kamyon filosuna yönelik vizyonunu, Volvo'nun özerk çözümlerden sorumlu başkan yardımcısı Mikael Karlsson'un ifadesiyle “sessiz ve tamamen öngörülebilir” diyerek, kendinden tahrikli, tamamen elektrikli bir kamyon kabini olan Vera ile ortaya koydu. Bunlar, normalde teknoloji veya otomotiv endüstrileriyle ilişkilendirilen iki kelime değil, ancak Karlsson bunun gerçekten Vera'yı harika yapan şeyin olduğuna inanıyor.

Aptly adlı Rus, 'inanç' için  Volvo'nun kamyon kabini dünyanın en yeni kendi kendini süren kamyonudur. Çarşamba günü, dünya Apple'ın yeni iPhone'ları için harekete geçerken, kamyon kabini Volvo'nun lojistik endüstrisinde devrim yapma teşebbüsü oldu.

Bir acil durumda sürücünün her zaman bulunduğu Google veya Uber'in kendinden tahrikli araçlarının aksine , Vera'nın sürücü oturması için bir kabini bile yok. Buna ek olarak elektrikli, yani daha sessiz ve daha çevreci bir sürdürülebilirlik anlamına geliyor. Pil aralığı devam ederse uzun mesafe lojistik için anahtar.

Volvo'nun yeni sürücüsüz kamyonu, standart treyler almak için tasarlandığı ve daha sonra treylere geri dönerek tasarlandığı için önceden mevcut kamyon filolarına uyar. 32 tona kadar taşıyabilir, ancak Karlsson'un güvende olduğu gibi, güvenlik nedenlerinden dolayı kamyonlara kıyasla daha yavaş bir hızda sürecek.

Vera, kısa mesafelerde tekrarlayan rotalara gidebilecekleri limanlar veya transit göbekler gibi sınırlı alanlarda işlev görmek üzere tasarlandı. Bunu yapmak, çoklu Vera kamyonlarını çalıştıkları anda otomatikleştirmek ve kontrol etmek için bulut tabanlı sistemi kullanacaktır. Şu anda kamyonlar, uzun mesafelerde ya da metropolitan alanlara - sürücüsüz araçların öngörülemezliğinden ötürü meşhur alanlar - transit için tasarlanmamıştır .

Volvo, araçların ticari olarak piyasaya sürülebileceğini söylemezken , Tesla'dan rekabeti sürdürmek için acele etmeleri gerekecek . Bu, nakliye merkezlerinin, tipik çalışma saatleri ile kısıtlı olduğu için, mallarının sevk edildiğini gören şirketler için iyi bir haber, ancak sendikalar bunun ortaya çıkarabileceği potansiyel iş kaybı konusunda zaten endişeli .


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları