Yakında Nissan'ın "beyin-to-araç" teknolojisiyle aklını kullanarak araba kullanabilirsin

Nissan, zihnini kullanarak arabalar kullanmanızı sağlayacak "beyin-to-araç" teknolojisi diye adlandırdığı şey üzerinde çalışıyor. En azından, bir fikir olarak karşımızda

Teknoloji önümüzdeki hafta CES 2018'deki bir sürüş simülatöründe uygun bir vitrini alacak şekilde tasarlandı, ancak insanlara tehlikeli durumlara hızlı bir şekilde tepki verdiklerinden arabayı geleneksel bir şekilde sürmekten daha hızlı yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Nissan, insanların düşüncelerine cevap vermesi yavaş olduğundan, araç daha önce okuyabilir ve tepki verebilir ve araç, düşüncelerini okuyabilmesi için bir elektroensefalografi (EEG) kulaklık takılı sürücüler içerebilir.

Araba üreticisi, kulaklığınızın tepki süresinin 0,2 ila 0,5 saniye kadar kısa bir sürede tıraş edildiğini ve bunun pek fazla gelemeyeceğini iddia ederken, farkın önünde bir arabaya çarpıp düşmediğini düşündüğünüzde büyük bir gelişme olduğunu belirtti.

- Sponsorlu -

Nissan ayrıca beyin dalgası teknolojisinin şoförsüz bir deneyim konforunu büyük ölçüde artıracağına inanıyor. Özerk aracınız düşüncelerinizi okuyabilir ve ne zaman rahatsız olduğunuzu veya sinirli hissettiğini tespit edebilirse, sürüşü buna göre değiştirebilir.

Tuhaf bir biçimde, Nissan ayrıca teknoloji yolcular aslında neyi değiştirmek uzatmak olabilir iddia bkz arabada oturdu zaman. Nissan, arttırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak, daha hoş görünümler sergileyebileceğine ya da bir yolculuğu güçlendirmek için sakinleştirici görsel sunabileceğine inanıyor. Bunu nasıl bulduğunuzdan emin değilim, ancak otomotiv teknolojilerindeki gelişmeden ziyade Mutlu Az veya Kötü Niyetli bir romanın dışında bir şey gibi geliyor.

Nissan yönetim kurulu başkanı Daniele Schillaci, "Çoğu insan özerk sürüşü düşündüğünde, insanların makineye kontrolü bıraktığı geleceğe dair çok kişisel olmayan bir vizyona sahipler," dedi. "Bununla birlikte, B2V teknolojisi, aksine, kendi beyinlerinden gelen sinyalleri kullanarak sürücüyü daha heyecan verici ve keyifli hale getiriyor".

Otomobillerde hızlı manevra için EEG teknolojisi ile ilgili ilgimi dile getiren bir alan, aracın içgüdüsel tepkiler ile akılcı olan tepkiler arasında nasıl ayırım yaptığı. Belli bir durumda bir şeyler yapmak için içgüdüleriniz en mantıklı olamaz ve düşünmek için biraz zaman bulursanız, ilk düşüncenizden daha iyi bir şekilde bir soruna yaklaşabilirsiniz.

Neyse ki EEG, bir işemek için çekilmek yerine aslında bunu yapmak istemek arasında düşünmek arasındaki farkı bilecek kadar ayrıntılı. Yani, belki de kırılma ya da dönme daha akıllıysa tartmak yerine zamanla kırma düşünmek arasındaki farkı bilecektir.

AYRICA BAKINIZ: Tesla'nın Elektrikli Kamyonu Semi Kameralara Yakalandı!

Kaynak: http://www.alphr.com/cars/1008095/you-may-soon-be-able-to-drive-using-just-your-mind-thanks-to-nissans-brain-to-vehicle

- Sponsorlu -


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları