Yaşlandıkça, cildimizin durumunda, yaşlılık lekeleri, kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi bazı değişikliklerle karşılaşırız. Bu değişikliklerin bir kısmı doğal yaşlanma sürecinden kaynaklanmaktadır (içsel yaşlanma) ve bunun hakkında fazla bir şey yapamayız. Bununla birlikte, çevremiz ve yaşam tarzımızdan kaynaklanan diğer yaşlanma türlerini (dışsal yaşlanma) etkileyebiliriz.

1. Havuç-yumurta maskesi

1. Havuç-yumurta maskesi

Küçük bir havuç alın ve öğütün. Bir yumurtayı çırpın, bir çay kaşığı rendelenmiş havuç ekleyin ve bir araya getirin. Parmaklarınızla nazikçe masaj yaparak, bu maskeyi temiz bir yüz ve boyuna uygulayın. 30 dakika orada bırakın ve sonra soğuk suyla yıkayın. Biraz nemlendirici veya badem yağı sürün.

Bu havuç-yumurta maskesini her gün 10 gün boyunca üst üste uygulayabilirsiniz. Bundan sonra bir hafta ara verin ve haftada 2-3 kez maske kullanmaya devam edin. Sadece bir ay sonra, yaşlılık lekeleri gitmiş olacak ve cildiniz daha pürüzsüz ve taze görünecek.

2. Maydanoz maskesi

2. Maydanoz maskesi

Bir çay kaşığı öğütülmüş taze maydanoz yaprağı alın ve bir çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı yulaf ezmesi ile karıştırın.

Maydanoz maskesini yüzünüze hafifçe uygulayın ve 20 dakika bekletin, ardından soğuk suyla yıkayın. Nemlendiriciyi uygulayın. Cildiniz yağlı veya normal ise, bu maskeyi her gün uygulayabilirsiniz. Cildiniz kuru ise, maydanoz maskesini haftada iki kez uygulayın.

Maydanoz maskesi, cildin daha ılık ve yumuşak olmasını sağlayarak parlatma ve kaldırma efektlerine sahiptir.

3. Muz maskesi

3. Muz maskesi

Bir muz al ve püre et. Cildiniz çok kuru ise, biraz ekşi organik ekşi krema ekleyin.

Yüzünüze püre muz uygulayın ve 20-30 dakika bekletin. Soğuk su ile yıkayınız. Bu maskeyi haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Muz maskesi, cildin daha taze ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yumuşak bir kabuk gibi çalışır, bu yüzden yaşlılık lekelerini ortadan kaldırmak için harikadır.

4.Anti-kırışıklık yüz jimnastik

4.Anti-kırışıklık yüz jimnastik

Yüz yoga veya yüz jimnastiği her geçen gün daha popüler hale geliyor. Kolay ve güvenli egzersizler, cildimizin genç ve güzel görünmesini ve kırışıklıkların görünümünü önlememizi sağlar. Bu egzersizleri her gün veya haftada en az 4-5 kez yapmalısınız. Önce yüzünüzü ve ellerinizi temizlemeyi ihmal etmeyin.

Göz çevresiyle ilgilenmek.

İşaret parmağını kaşlarının altına ve gözlerinin altına gözlerini koy. Bakın ve kaşları kaldırarak kemiğe karşı kaldırın. Sonra gözlerinizi yavaşça kapatın ve üst ve alt kapakları aynı anda kapatın. Bu egzersizi birkaç kez tekrarlayın.

Alındaki yatay kırışıklıkların düzeltilmesi.

Her iki elin işaret parmakları kaşlardan birkaç milimetre daha yüksek yerleştirilmelidir. Kaşların hareket edememesi için parmak pedlerini cildinize sıkı bir şekilde bastırın. Kaşların köşelerini yukarı ve çığlık attığınız gibi tapınaklara doğru çekin. Beş saniye boyunca dondurun ve sonra rahatlayın. Bu egzersizi üç kez tekrarlayın.

Alındaki dikey kırışıklıkların giderilmesi.

Parmaklarınızı kaşlarınıza ve alnınıza bastırın ve cildi gerdirin. Kaşlarını çatıkmış gibi çekmeye çalış. 15-20 saniye boyunca bu konumda dondurun. Rahatlayın. Egzersizi üç kez tekrarlayın.

5. Elma sirkesi

5. Elma sirkesi

Elma sirkesi, alfa hidroksi asitleri içerdiği için yaşlılık lekelerini hafifletmek için mükemmel bir malzemedir. Biraz sirkeyi lekelerinize uygulayın ve bir gecede bırakın. Kuruluğu önlemek için yağ ile karıştırabilirsiniz.

6. Hint yağı

6. Hint yağı

Hint yağı inanılmaz iyileştirici özelliklere sahiptir. Cildinize, yaşlılık lekeleriniz olan bir kaç damla masaj yapın. Bu adımı her gün AM ve PM'de tekrarlayabilirsiniz. Hint yağı uygulamadan bir ay sonra, lekelerin görünümü muazzam ölçüde azalır.

7. C Vitamini

7. C Vitamini

Cildimiz yaşlandıkça, sağlıklı ve dirençli cildin korunması için son derece önemli olan C vitamini eksikliğine başlar. Topikal C vitamini ile bir oral takviye veya peeling ile yeterli miktarda C vitamini sağlayabilirsiniz. Bu, cildin ince çizgilerini ve rengini azaltacaktır.

Bu güzellik hacklerini denedin mi? Aşağıdaki yorumlarda bize görüşlerinizi bildirin!


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları