“Yapana kadar sahte yap” derler. Bu slogan, ister kendine güven, pozitif bir zihniyet yaratma, ister farklı beceriler edinme gibi, hayatımızdaki pek çok farklı şeye uygulanabilir. Yaşam tarzınıza da uygulanabilir.

10. Daha az konuşun, daha fazlasını dinleyin.

10. Daha az konuşun, daha fazlasını dinleyin.

Bu kural, bir arkadaşınızla konuşmadığınız halde bile önemlidir. İnsanların ihtiyaçlarını dinlemek de iş dünyasında önemli bir noktadır. Steve Jobs bir zamanlar “Akıllı insanları işe almak ve sonra ne yapmaları gerektiğini anlatmak akıllıca işe almaz, bu yüzden ne yapmamız gerektiğini bize söyleyebilmemiz için mantıklı değildir.” Dedi . İnsanlar her zaman neye benzediklerini ve neyi sevmediklerini söyleyecekler. değiştirmek isterler. Hepimiz iletişimin anahtar olduğunu biliyoruz ve dinleme bunun bir parçası.

9. Ofisten çıkın.

9. Ofisten çıkın.

Müşterilerinizle konuşmak veya müşterilerle ve uzmanlarla toplantı yapmak gibi günlük görevlerinizi ofis dışında tutmaya çalışın. Bu bakış açınızı değiştirmek, bilginizi ve ağınızı genişletmek için harika yollar. Sen masa başında oturarak her şeyi öğrenemez , ama emin zaman zaman onu bırakarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

8. Arkadaşlarınızı akıllıca seçin.

8. Arkadaşlarınızı akıllıca seçin.

Zor olabilir, ama başarılı olmak istiyorsan, sahip olduğun  arkadaşlıklarını yeniden değerlendirmelisin . Yakından gelen insanlardan çok şey alırız, bu yüzden kendinize en iyi kendiniz olmanıza yardımcı olup olmadığınızı veya sizi aşağı sürüklediklerini sorun. Amacınız varlıklı olmaksa, size yardımcı olabilecek insanlarla arkadaşlık yapmaya başlayın.

7. Ne zaman duracağını bilin.

7. Ne zaman duracağını bilin.

Kendinizi sınıra zorlamak, gece geç saatlere kadar çalışmak ya da evinize çalışmak zengin insanların yaptığı bir şey değil. Daha iyi biliyorlar. İşinizi evinizden ve kişisel hayatınızdan ayırmak çok önemlidir. Eğer bitmek tükenmiş, verimsiz ya da yanmış olmak istemiyorsanız , işten çıkın .

6. Asla öğrenmeyi bırakma.

6. Asla öğrenmeyi bırakma.

Yaşadığımız dünya her zaman değişir. Yeni ürünler, yenilikler ve teknoloji neredeyse her gün ortaya çıkıyor. Ve eğer bir şeyin üstünde kalmak ve başarılı olmak istiyorsanız , devam eden her şey hakkında kendinizi sürekli olarak eğitmeniz gerekir  . Kitaplar, dersler, videolar ve podcast'ler güncel kalmanıza yardımcı olabilir.

5. Bir pasif gelir kaynağınız olsun.

5. Bir pasif gelir kaynağınız olsun.

Zengin insanlar, bütün paralarını, tasarımcıların, pahalı aletlerin, mücevherlerin veya birçok insanın düşündüğü gibi araçlara harcamazlar. Paralarını boşa harcamıyorlar, paralarını onlar için yapıyorlar. Bir yan işletmeye, yatırımlara, temettülere veya gayrimenkullere dayalı bir gelir , zenginler arasında ortak bir ek para kaynağı olabilir  . Yüksek getiri tasarruf hesabında paranız olsa bile, hemen katılımınız olmadan daha zengin olabilirsiniz.

4. Zaman ayırın.

4. Zaman ayırın.

Sosyal medyada dolaşırken ya da sevimli hayvanların videolarını izlerken ne kadar zaman harcadığınızı hiç düşündünüz mü? Bir ekranın önünde geçirdiğiniz zamanı kısaltmaya çalışın ve gelecekte kişisel gelişiminiz, sağlığınız, gönüllülüğünüz veya ağınız olsun, gelecekte size minnettar olacağınız bir şey yapmak için kullanın .

3. Her gün okuyun.

3. Her gün okuyun.

Tom Corley’in Zengin Alışkanlıkları: Zengin Bireylerin Günlük Başarı Alışkanlıkları adlı kitabında anlattığı araştırmasına göre  , zengin insanlar televizyonda okumayı seçiyorlar. Aslında, varlıklı insanların% 88 okuma için en az 30 dakika bir gün . Kendi kendini geliştirme literatüründen haberlere kadar her şey, bilginizi artırmanıza yardımcı olabilir, bu da sizi daha açık fikirli kılacak ve işinize yardımcı olacaktır.

2. Önce kendinizi iyi bakın.

2. Önce kendinizi iyi bakın.

Vücudunuza ve zihninize iyi bakmak ve her gün ona zaman ayırmak çok önemlidir. Ağırlıkları kaldırmak ya da tenis oynamak, sevdiklerinizle vakit geçirmek ya da yalnız kalmak, banyo yapmak ya da meditasyon yapmak; Kendini harika hissettiren şeyi yap, şarj eder ve rahatlatır. Düzenli sağlık kontrolü-up ve besleyici bir diyet ile birlikte bunun tamamı edebilir yardımcı size  yanmasını önlemek .

1. Günlük planlama yapın

1. Günlük planlama yapın

Telefonunuzda bir defter veya uygulama olup olmadığı önemli değil. Yapılacaklar listelerini, kısa vadeli ve uzun vadeli hedefleri ve hatta hayalleri yazın. Günlük düşünceleriniz ve gününüzün tüm iniş çıkışları gibi olan her şeyi yazın. Kafanızı temizleyin, böylece daha büyük düşünceler ve fikirler için daha fazla alana sahip olursunuz ve önemli bir şeyi unutma .

Bu ipuçlarından herhangi birini hayatında kullanıyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin!


Bumerang - Yazarkafe

Bu İçeriğe Tepki Ver

Facebook Yorumları